Litý beton v zahradě: Ladí s moderním stylem bydlení

Litý beton v zahradě: Ladí s moderním stylem bydlení

29. 07. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Chodníčky razící si cestu trávníkem jsou pro ráz zahrady stejně důležité jako samotná výsadba rostlin. I proto by měly odpovídat celkové koncepci domu. Zejména majitelé moderních domů jednoduchých linií se často rozhodují pro chodníčky, garážová stání a zpevněné plochy z litého betonu.

Toto řešení se těší oblibě nejen kvůli efektnímu vzhledu betonu, ale také kvůli jeho pevnosti a odolnosti vůči zatížení, bezúdržbovosti, dlouhé životnosti a časově nenáročné realizaci. Kromě šedého betonu se stále častěji v zahradách uplatňuje i tzv. barevný beton, například značky COLORCRETE, z nabídky skupiny Českomoravský beton. Více na www.transportbeton.cz.

Tak jako k tradičním venkovským stavením patří kamenné „placáky“, tak moderní či neobvykle řešené zahrady dokonale ladí s tak originálním a pokrokovým materiálem, jakým je litý beton. Tento univerzální materiál nabízí neomezené tvarové a barevné možnosti – zahradou příchozí provede v podobě chodníku, jako garážové stání poskytne „pevnou půdu pod nohama“ rodinnému automobilu, v podobě opěrných zdí, schodišť, plotů či jejich podezdívek zase pomáhá vytvářet plasticitu zahrady a zajistit soukromí.

Litý beton v zahradě: Ladí s moderním stylem bydlení

Bezpečný i v dešti

Beton zahradních chodníčků lze navíc před zatuhnutím snadno upravit tak, že neklouže a je i v dešti či mrazu zcela bezpečný. Používá se k tomu technologie nazvaná striáž, kdy se vrchní hladký povrch betonu narušuje rýžovým proutěným koštětem. Pozdější údržba chodníčku z litého betonu je zcela nenáročná, na rozdíl třeba od sypaných chodníčků, kterými plevel snadno proroste. U chodníků a ploch větších rozměrů je třeba zajistit odtok přebytečné vody. Plocha z litého betonu se jednoduše vyspáduje, čímž se přebytečná voda svede tam, kam potřebujeme, zpravidla do tzv. vsakovacích jímek.

Beton jako materiál pro umělce

A protože má beton i uměleckou tvář, může exteriéru domu dominovat litý beton v podobě moderní skulptury. A nemusí být šedý. Moderní architektura využívá stále častěji beton v široké škále barevných odstínů, nejčastěji v odstínech červené, hnědé, černé, případně žluté. Zájem je ale i například o barvu bílou nebo fialovou.

COLORCRETE® je moderní lehce zpracovatelný beton s obsahem pigmentů vyráběný skupinou Českomoravský beton. Barevný beton COLORCRETE lze namíchat v téměř nekonečné škále odstínů. Při výrobě je kladen důraz na výběr nejlepších složek betonu a pigmentů s ohledem na pohledovost konstrukce a na dlouhodobou stálost barevného odstínu. Barevné odstíny betonů COLORCRETE jsou odolné i při dlouhodobém vystavení povětrnostním vlivům, UV záření i dalším negativně působícím faktorům. Více na www.transportbeton.cz, konkrétně barevné betony najdete na www.colorcrete.cz.

Litý beton v zahradě: Ladí s moderním stylem bydlení

Pokud nejste zrovna zběhlí ve stavbách cestiček a chodníčků, raději výstavbu proberte s odborníky, díky tomu budete mít krásnou zahradu s perfektními chodníčky tak, jak jste si to představovali.

Předpokladem realizace kvalitní betonové konstrukce je vždy úzká spolupráce všech zúčastněných stran na realizaci projektu – tedy zadavatele, projektanta, výrobce betonu a realizační firmy. Před betonážemi nabízí společnost Českomoravský beton zdarma konzultaci s technologem místní betonárny. Více na www.transportbeton.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Českomoravský beton

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: beton chodniky zahrada
Sdílejte článek

Diskuze