Zdroj: Heluz

Myslete na venkovní stínění

04. 05. 2021 Sdílet

Energetickou spotřebu a tedy i provozní náklady domu neovlivňují jen výdaje na vytápění, ale i na jeho chlazení. Málokdo si uvědomuje, že u současných dobře izolovaných novostaveb nelze bez vnějšího stínění dosáhnout dobrého komfortu během letních měsíců.

Ten může zajistit např. klimatizace. Je třeba si ale uvědomit fakt, že náklady na ochlazení vzduchu o 1°C jsou 3x až 4x vyšší než náklady na její zvýšení. Teplých dnů v roce přibývá, proto by stavebníci již v projektu měli počítat s venkovním stíněním, které je z dlouhodobého hlediska levnějším i komfortnějším řešením, a tedy s nosnými roletovými a žaluziovými překlady, do nichž lze venkovní stínění doslova schovat.

PŘEKLAD stěna - malá roleta

Zdroj: Heluz

HELUZ loni představil již druhou generaci PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný, jehož hlavní předností je variabilní velikost vnitřního prostoru – postupným vytahováním jednotlivých části izolace se vnitřní schránka překladu přizpůsobuje tvarově i rozměrově žaluziím, roletovým či screenovým schránkám. Anebo může zůstat z výroby vyplněný izolantem. Na obvodové zdivo domu tak lze použít jediný typ nosného překladu, aniž by si stavebník předem musel lámat hlavu, zda bude chtít instalovat stínění či nikoli. 

PŘEKLAD stěna - screen

Zdroj: Heluz

PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je přizpůsoben pro elektrické ovládání a lze ho nainstalovat i pro vyšší okna podle volby stínicí techniky (až do rozměru 5 m), běžně do rozměru výšky 2,5 m, tedy třeba i pro balkonové dveře.

Zdroj: Heluz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: izolace nosné překlady roletový překlad stineni žaluziový překlad
Sdílejte článek