Zdroj: Hörmann

Nová průmyslová sekční vrata Hörmann – rychlejší a bezpečnější

16. 06. 2021 Sdílet

Provozovatelé logistických a průmyslových areálů potřebují vybavení, které je snadno ovladatelné, jeho chod rychlý a plynulý a pochopitelně spoří energii. Dobří producenti to vědí, takže společnost Hörmann nyní přichází s novou řadou průmyslových sekčních vrat BR.60.

Díky inovacím jsou nová sekční vrata rychlejší a jsou vybaveny řadou vychytávek, které zlepšují jejich celkovou funkčnost. Jednou z hlavních novinek je řada pohonů s označením WA500. Tento typ pohonu splňuje již v základní verzi s řídící jednotkou 545 požadavky normy DIN 14092 pro hasičská vrata týkající se otevírání rychlostí minimálně 0,25 m/s. Rychlost u základní verze pohonu WA500 je až 0,5 m/s a tato varianta už také obsahuje funkci pozvolného rozjezdu a zastavení.

Vrata zavírací nákres

Zdroj: Hörmann

Další variantou průmyslových sekčních vrat této řady je verze s pohonem WA500 s řídící jednotkou 560, který oproti základní verzi disponuje rychlostí až 1 m/s, a uspokojí tak potřeby i nejnáročnějšího zákazníka. Vrata díky své rychlosti zefektivní provoz v logistickém koridoru a uspoří případné úniky energií. Se zrychlením a hladkým chodem vrat souvisí také prodloužení oblouku kolejnic. Ty s označením R510 zajistí tichý chod u vysokých lamel. Pro tichý chod je rozhodující, aby v oblouku byla vždy jedna vodící kladka.

Graf vrata systém

Zdroj: Hörmann

Vrata jsou opatřena patkou rámu z umělé hmoty a ochranou proti vyjetí z kolejnic. Vyznačují se intuitivní montáží, menším počtem stavebních dílů a jednoduchým servisem. Klient si je může podle svých potřeb nechat upravit na bezpečnostní třídu RC2, volitelná je rovněž třída vzduchotěsnosti 4. Jejich součástí je oboustranné zástrčné zabezpečení. Posíleno je také podlahové těsnění a hodnoty uzavírací hrany.

Protitěsnění překladu

Zdroj: Hörmann

Již v základní verzi jsou vrata vybavena technologií BlueControl. Díky ní je možné vrata nastavit a zprovoznit přes aplikaci, kterou má technik v tabletu. Odpadá tím zdlouhavé nastavování a diagnostika pomocí řídící jednotky. Přes BlueControl je také možná již zmíněná diagnostika, chybové hlášení a s tím spojená efektivní oprava.

Více informací o této novince a celém sortimentu společnosti Hörmann získáte na www.hormann.cz nebo v podnikové vzorkovně ve Středoklukách u Prahy.

Zdroj: PR článek společnosti Hormann

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: Inteligentní technologie mobilní aplikace prumyslové vrata sekční vrata vrata
Sdílejte článek