Nová střecha v památkové zóně? Žádný problém!

Nová střecha v památkové zóně? Žádný problém!

21. 07. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Bydlení v historických centrech měst láká svou nezaměnitelnou atmosférou. Má však svá pravidla, hlavně když jde o stavební zásahy v památkové zóně. Právě střecha je často předmětem sporů mezi památkovými úřady a investory – úřady mají své požadavky, investoři zase představy. Společnost EBM Co. nabízí řešení, která střeše propůjčí punc nadčasovosti a zároveň získají souhlas památkářů.

Tradiční keramika

Keramická taška patří k nejdéle používaným stavebním materiálům na světě. Odolná keramická střešní krytina Creaton si během své 130leté tradice vydobyla stabilní postavení na trhu. Oblíbeným tvarem, který zdobí mnohé střechy historických budov, jsou bobrovky. Modely Klassik a Ambiente se dodávají v rozmanitých glazurách a engobách, aby harmonicky zapadly do okolního prostředí.

Klassik

Klassik

Ambiente

Ambiente

Moderní trendy však pronikají i sem. Postupně se v centrech měst začínají uplatňovat velkoformátové tašky. Charakter materiálu respektuje požadavky památkářů a zároveň svým vzhledem dodá střeše jedinečnost. Mezi nejoblíbenější modely velkého formátu patří Balance, Rapido, Futura, Premion nebo nejnovější přírůstek Titania.

Nově objevený vláknocement

Tradičním a zároveň nově objeveným materiálem, který se uplatňuje na střechách i fasádách budov, je vláknocement. Vláknocementová střešní krytina Eternit má co nabídnout jak historickým, tak i moderním budovám. Současné vláknocementové materiály se vyrábějí z přírodních materiálů s přidáním kvalitních organických vláken. Jsou zcela bezpečné pro zdraví obyvatel. Stavebníci mají tento typ krytiny v oblibě především pro jeho tradici, životnost, nízkou hmotnost a minimální hlučnost za deště.

Eternit

Eternit

Pokud si pro realizaci střechy vyberete zkušeného řemeslníka, bude vaše střecha originálním uměleckým dílem. Krytina Eternit Dacora totiž způsobem pokládky umožňuje vytvářet rozmanité vizuální efekty. Pro prostorově složité úseky střechy, jako jsou štíty, vikýře a komíny, je vhodné německé krytí. Francouzské krytí zase představuje více než 100letou tradici s klasickým a zároveň originálním vzhledem. A dvojité krytí zaručí nejvyšší bezpečnost a odolnost střechy vůči povětrnostním vlivům.

Více informací naleznete na www.ebmco.cz.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: stavebni materialy strecha strešní krytina
Sdílejte článek

Diskuze