Zdroj: Deceuninck

Plánujete terasu? Poradíme s výběrem materiálu

19. 05. 2023 Sdílet

Kde nejlépe načerpat energii než venku na terase. Pokud tu svoji ještě nemáte hotovou a přemýšlíte nad jejím pořízením, je nejvyšší čas pustit se do výběru vhodného materiálu.

V současné době je na trhu široká nabídka terasových systémů v různých materiálových provedeních, dekorech a barvách. Ke stále oblíbenějším patří v poslední době dřevoplastové terasy (WPC). Vyznačují se vzhledem blízkým dřevu, dlouhou životností a bezúdržbovostí. Ovšem i v tomto případě se vyplatí pečlivě vybírat a trvat na kvalitě.

Terasa pro radost

Kompozitní dřevoplastový materiál Twinson přináší výhody dřeva, ale také PVC. Při samotném používání terasy oceníte nejen přírodní vzhled a příjemný povrch, ale také nenáročnou údržbu a vysokou odolnost. Twinson však najde uplatnění i jako architektonicky zajímavý prvek na jiných místech v zahradě či na fasádách domů.

Odolná terasa Twinson kolem bazénu

Twinson se používá i kolem bazénů či jezírek. Je odolný vůči chlorované i slané vodě. Zdroj: Deceuninck

Prkna Twinson mají až čtyřikrát vyšší nosnost, než jiné dřevoplastové palubky. Proto také prkna nepraskají, nekroutí se, neprohýbají a podkladová konstrukce je v osové vzdálenosti do 50 cm. Jsou odolná vůči škůdcům, hnilobě a plísním a zachovávají si svůj vzhled po dlouhá léta.

Dřevoplastové desky Twinson je možné použít i pro obložení bazénů či zahradních jezírek. Na povrchu prken se netvoří třísky a nekloužou, což ocení zejména rodiny s dětmi. V dnešní uspěchané době majitelé jistě uvítají i bezúdržbovost, kterou terasy Twinson nabízejí.

Na rozdíl od dřevěných teras, které je nutné pravidelně natírat a někdy i přebrousit, postačí pouze základní údržba, která spočívá v ostříkání zahradní hadicí nebo vysokotlakým čističem (vždy ve směru drážek).

Nehořlavá terasa

Nehořlavost je třeba doložit testy. Character Massive s certifikací BROOF(t1) můžete bez obav použít i na střešní terasy nebo balkony. Zdroj: Deceuninck

Řešení pro každou představu

Terasy Twinson přinášejí jistotu kvalitního zpracování a širokou paletu barevných a povrchových úprav. Řada Majestic Massive Pro má na povrchu tenkou vrstvu PVC, která desky chrání před skvrnami nejrůznějšího původu.

Palubky Character Massive se dají tvarovat jako dřevo a jsou vhodné pro atypické tvary teras. Stejně jako řada Majestic Massive Pro mají protipožární certifikaci BROOF(t1) pro střešní terasy, venkovní schodiště a balkony.

Essential Terrace jsou klasické komorové desky, ideální pro obdélníkové či čtvercové terasy a nejnovější Essential XL s výjimečnou šířkou prkna 18 cm nabízí i nejlepší poměr cena/výkon.

Z uvedených 4 produktových řad, celkem 10 přírodních barev a 5 různých povrchů si tu pravou na www.chciterasu.cz vybere každý.

Terasa Twinson Essential XL

Novinka Twinson – Essential XL se zajímavým designem drážkování a s extra šířkou prken 18 cm. Zdroj: Deceuninck

Terasa hotová už za pár dní

A to nejlepší nakonec. Dřevoplastové desky Twinson se jednoduše instalují. Pro řadu Majestic Massive Pro a Character Massive můžete navíc využít klikací systém montáže Twinson Click, díky němuž je realizace terasy až dvaapůlkrát rychlejší. Belgický výrobce Deceuninck dává na terasy Twinson prodlouženou záruku až 25 let.

Twinson logo

Zdroj: Deceuninck

Zdroj: PR článek společnosti Deceuninck

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: kompozitní materiál terasy venkovní terasy
Sdílejte článek