screenové rolety

Příjemné vnitřní klima, bez kompromisu v designu

16. 06. 2020 Sdílet

Novostavba moderní vily s elegantnímí bílými stěnami a velkými okny do zahrady, to je sen řady lidí o ideálním bydlení. Přesně to si mysleli i majitelé tohoto domu, když se do něj před 7 lety nastěhovali. Bohužel už krátce po nastěhování zjistili, že bez zastínění vysněných velkých oken, je téměř nemožné v domě udržet přijatelnou teplotu.

Velká okna sice přivádí dostatek denního světla, ale v létě, přes jižně orientovaná okna proniká do domu příliš mnoho slunečního záření a interiér se nepříjemně přehřívá.

screenové rolety

Foto RENSON

Už při stavbě domu majitelé uvažovali o exteriérovém stínění, ale nakonec od něho upustili. Nejdříve si mysleli, že takto velká okna není možné zastínit a když zjistili, že stínění v tomto formátu lze vyrobit, báli se že by ho silný vítr mohl poškodit a tak by stále muselo být vytažené do boxu a tedy by nestínilo. Rozhodli se pouze pro instalaci ochranné proti-sluneční fólie. Ale i to se brzy ukázalo jako nedostatečné řešení, stejně jako další pokusy s interiérovým stíněním (záclony). Konečně se vrátili ke své původní myšlence – exteriérovým screenovým roletám.

screenové rolety

Foto RENSON

Jediným problémem pro jejich montáž byly úzké okenní profily s viditelnou šířkou rámu pouze 2 cm. U většiny produktů na trhu jsou lišty široké 3,5 cm a tak by zasahovali až před sklo a snižovali tak estetickou hodnotu minimalistických oken. Řešení tak nabídly až screenové rolety RENSON Fixscreen Minimal, které mají postranní vodící lišty šiřoké právě pouze 2 cm! Box rolety i vodící lišty bylo navíc možné nalakovat ve stejné barvě jako rámy oken. V lištách nejsou žádné viditelné hlavy šroubů a rovněž spodní zátěžová lišta je subtilnější, než u klasických rolet. Pokud jsou vytažené, řada lidí si ani nevšimne, že jsou na oknech rolety namontované.

screenové rolety

Foto RENSON

Rozdíl po instalaci rolet se projevil hned s prvními letními dny. Jak sami říkají majitelé domu: “Jakmile se slunce dostane na úroveň jižně orientovaných oken, spustíme screenové rolety a chlad, který jsme získali nočním větráním se udrží v domě celý den. Navíc je látka rolety průhledná, takže nebrání výhledu do zahrady”. Díky provedení rolety s bočním zipovým vedením nehrozí poškození rolety větrem a stínění je možné používat vždy když je potřeba.

www.renson.eu

Kontakt:

Tomáš Strnad
Architect Advisor Czech Republic
+420 777 809 283
tomas.strnad@renson.net

ZDROJ: PR článek společnosti RENSON

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: screenové rolety stínicí technika
Sdílejte článek