PVC podlahy LINO Fatra

PVC podlahy LINO Fatra

14. 09. 2018 Sdílet

Nároky na vlastnosti podlahových krytin se v posledních letech mění. Zvyšují se požadavky na vzhled i odolnosti a často jde také o specifické potřeby – např. možnost použití v interiérech s podlahovým topením. Poslední jmenovaný požadavek mohou splnit i PVC podlahy, které k tomu dnes uživatelům nabízejí mimo jiné širokou škálu atraktivních dekorů, snadnou údržbu, vysokou odolnost a další výhody.

FOTO Fatra, a.s.

FOTO Fatra, a.s.

Kolekce LINO, v portfoliu výrobce Fatra představují rozsáhlý výběr PVC krytin elegantního vzhledu s výbornými užitnými vlastnostmi, a to buď v homogenním nebo heterogenním provedení. Tyto dva typy se od sebe liší technologickým zpracováním. Zatímco homogenní PVC podlahy mají v celé své tloušťce stejné složení i provedení, heterogenní PVC krytiny se skládají ze tří vrstev a různost jejich složení či provedení ovlivňuje výsledné funkční vlastnosti výrobku.

FOTO Fatra, a.s.

FOTO Fatra, a.s.

Obecně jsou PVC podlahy LINO Fatra snadné na údržbu, vysoce odolné vůči mechanické zátěži (pohybu kolečkových židlí), mechanickému opotřebení i chemickým vlivům. Při kontaktu s vodou jim nehrozí vzedmutí.

FOTO Fatra, a.s.

FOTO Fatra, a.s.

Heterogenní PVC podlahy LINO se vyrábí v rolích v několika kolekcích. Jsou velmi odolné a mají protiskluznou úpravu. Využít je lze v nejrůznějších typech interiérů – v bytech, v hotelích či v restauracích, kde se skvěle uplatní Novoflor Extra Styl se zdařilým dekorem imitace dřeva. Také ostatní z řady kolekcí heterogenních PVC podlah v rolích jsou vhodné do bytových i komerčních prostor. Kromě dekorů dřeva nabízejí některé i dekory typu korek nebo kámen. Široká škála barev kolekce DUAL pak umožňuje vytvářet zajímavé a originální kombinace, které ozvláštní interiér a dodají mu vhodnou atmosféru.

FOTO Fatra, a.s.

FOTO Fatra, a.s.

Pro veřejné prostory, kde jsou podlahy vystaveny vysoké zátěži (školy, nemocnice, ale i výrobní haly) jsou vhodným řešením homogenní PVC podlahy LINO, které Fatra vyrábí ve formátu dlaždic o rozměru 608×608 cm. Vysoce odolné dílce řady ELEKTROSTATIK jsou vodivé. Řada DYNAMIC nabízí antistatickou úpravu, důslednou ochranu před případnými problémy s elektrostatickým nábojem, které jsou nežádoucí například v počítačových sálech nebo v prostorách s telekomunikačním zařízením.

FOTO Fatra, a.s.

FOTO Fatra, a.s.

Stejně jako PVC podlahy LINO určené pro bydlení, tak i tyto zátěžové krytiny jsou atraktivní na pohled a přispějí k příjemnému vzhledu prostor, kde najdou své uplatnění.

ZDROJ: PR článek společnosti Fatra, a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: podlahové krytiny PVC podlahy
Sdílejte článek