Revoluce v zateplování – unikátní vnitřní zateplení s ještě lepší „lambdou“: pouhých 0,018!

24. 01. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Kingspan Group – světový lídr ve výrobě tepelných izolací na bázi PIR, fenolických pěn a vakuových izolací – uvádí na trh novou, ještě výkonnější generaci fenolových izolací řady Kingspan Kooltherm. Nové desky řady Kingspan Kooltherm umožňují splnit všechna doporučení normy na tepelnou ochranu budovy při velmi nízkých tloušťkách izolantu.

V porovnání s ostatními (tradičními) izolačními materiály poskytují desky Kingspan Kooltherm bezkonkurenčně nejlepší tepelněizolační ochranu.

Hodnota součinitele tepelné vodivosti λ je u nových desek pouhých 0,018 W/(m . K), čímž hravě překonává všechna obvyklá řešení zateplení pomocí bílého či šedého polystyrenu nebo minerální vlny. Tato mimořádná hodnota jen podtrhuje výjimečnost tohoto typu izolací na trhu. Prvním produktem z této řady, který vstupuje na český trh, je deska pro vnitřní zateplení Kingspan Kooltherm K118 Interiérová deska – další, vylepšené tepelněizolační desky této řady, přijdou na trh během let 2017 a 2018.

foto Kingspan Izolace Česká republika

foto Kingspan Izolace Česká republika

Interiérové desky pro vnitřní izolaci

Inovativní prémiové tepelněizolační desky jsou vyvinuty na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideálním tepelným izolantem pro vnitřní aplikaci na obvodové zdivo či strop. Nové interiérové desky využijete jako optimální řešení v případě, kdy potřebujete provést co nejlepší tepelnou izolaci z interiéru. Nejčastěji k této situaci dochází v případě, že není možné zateplit fasádu tradičním kontaktním systémem (obvyklé zejména u památkově chráněných objektů). Díky minimální tloušťce při použití interiérové desky Kingspan Kooltherm K118 Interiérová deska nedochází k úbytku využitelného prostoru při razantním zlepšení tepelnětechnických parametrů stavby.

Jednoduché zabudování

Díky své kompaktní konstrukci jsou s touto deskou dokončovací práce velmi jednoduché. Desky jsou na exteriérové straně přiléhající k obvodové nosné konstrukci opatřeny kompozitní hliníkovou fólií. Ta zvyšuje požární odolnost celé sendvičové desky a zároveň dokonale chrání její jádro. Na interiérové straně desek je pod sádrokartonovou deskou o tloušťce 12,5 mm použita osvědčená, parotěsně uzavřená speciální kompozitní hliníková fólie znemožňující průnik vodních par z interiéru do vlastní skladby stěny.

foto Kingspan Izolace Česká republika

foto Kingspan Izolace Česká republika

Snadná manipulace

Deska se v plošných aplikacích se klade na sraz vedle sebe na výšku.
Upevnění interiérových desek můžete řešit vhodným lepidlem na bázi PUR nebo SM polymer. Na soudržný a rovný povrch můžete desky lepit celoplošně “na hřeben” či bodovou metodou “na terče”, vždy v souladu s montážním návodem výrobce lepidla. Přímo na zdivo či na méně rovné, ale soudržné povrchy, je možné lepit pruhem lepidla po obvodu desky v kombinaci s terčovou metodou.
Pokud se budou desky aplikovat na nerovné či nesoudržné podkladní nosné konstrukce, doporučujeme instalovat vyrovnávací roznášecí rošt z dřevěných hranolů či ocelových tenkostěnných profilů. Izolant v tomto případě ukotvíte přímo na něj, a to pouze mechanicky, pomocí vhodných vrutů.

Největší výhody výrobku Kingspan Kooltherm K118 Interiérová deska

• Interiérové desky mají vynikající tepelněizolační vlastnosti, které umožňují splnit požadavky na tepelnou ochranu budov, a to i při velmi malé tloušťce izolantu.
• Tato úspora v tloušťce izolantu vede mimo jiné i ke zvětšení obytného prostoru takto provedených konstrukcí.
• Součástí výrobku Kooltherm K118 Interiérová deska je i dokonalá parotěsná zábrana, která zcela zamezuje nežádoucímu průniku vodních par z interiéru.
• Desky mají nízkou objemovou hmotnost, díky které můžete desky snadno přepravovat a manipulovat s nimi na stavbě. Snazší je díky tomu i montáž pod stropní konstrukce.
• Desky mají minimální nasákavost a dokonalou tvarovou stabilitu, díky které jsou
mechanicko-fyzikální parametry konstantní po celou dobu životnosti desky.
Jednoduchá, rychlá montáž a snadné zpracování šetří čas i peníze.
• Samozřejmostí u výrobků Kingspan Izolace je i dlouhá životnost.
Zvýšená požární odolnost umožňuje použít tento izolant v interiérech v souladu s požadavky PO.
• Desky jsou dokonale odolné vůči agresorům v podobě plísní, hub, hmyzu a hlodavců, a to díky uzavřené materiálové struktuře fenolického jádra izolantu a povrchové úpravě sádrokartonem.

ZDROJ: PR článek společnosti Kingspan Izolace Česká republika

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: stavebni materialy stropní deska zateplovani
Sdílejte článek

Diskuze