Při založení hrubé stavby z pórobetonu Ytong vám pomohou Ytong mistři
Zdroj: Xella

Stavbu či rekonstrukci zvládnete s pórobetonem Ytong i svépomocí

07. 06. 2024 Sdílet

Kromě obvodového zdiva a příček (včetně atypických tvarových segmentů) zahrnuje stavební systém Ytong také schodišťové stupně, stropy a masivní střechu. Systém doplňuje řada prvků pro efektivní řešení jednotlivých částí hrubé stavby, jako jsou pilířové tvárnice, překlady, malty, vnější a vnitřní omítky nebo žaluziové kastlíky.

Díky této „skládačce“ vznikají krásné, energeticky úsporné a plně funkční domy i svépomocí. Bílý pórobeton Ytong umožňuje stavebníkům vytvořit stavbu, kde i bez předchozích řemeslných znalostí zvládnou přesné zdění. Systém komponentů v praxi znamená, že od jednoho výrobce koupíte na sebe přesně zapadající díly „od sklepa po střechu“. Odpadne tak riziko nepřesností a problémů, které mohou vznikat při styku různých materiálů. Výsledkem je zdravé vnitřní klima, výborné tepelněizolační vlastnosti a dům, který má všechny předpoklady vyhovět i nárokům budoucích generací.

Jednoduchá instalace drážek na vodu a elektřinu pomocí drážkovače vám ušetří spoustu času.

Jednoduchá instalace drážek na vodu a elektřinu pomocí drážkovače vám ušetří spoustu času. Zdroj: Xella

Systém Ytong je u svépomoci už zavedená značka – ať už se jedná o celé rodinné domy či rekonstrukce bytového jádra nebo stavbu příčky.  Pokud vás v nejbližší době čeká některá ze stavebních prací, oceníte videa na kanálu Youtube, kde jsou předvedeny jednotlivé stavební postupy krok za krokem. Najdete zde veškeré kroky: od založení stavby přes vnější a vnitřní zdivo a stropy až po omítky.  Jsou zde také postupy pro montáž systémového schodiště či návod na skryté bednění pomocí pilířové tvárnice.

Stavba bytového jádra z Ytongu

Základem úspěchu pórobetonu Ytong v oblasti rekonstrukcí bytových jader stávajících bytových domů je kromě všech předností samotného materiálu i široký sortiment příčkovek Ytong. Nemusíte být profesionál z oboru nebo mít za sebou stavbu domu, přesto jste už o nich jistě slyšeli.

S příčkami Ytong budete zdít snadno a rychle s minimem odpadu, oceníte i jejich nízkou hmotnost a vysokou přesnost vyzděných stěn.

S příčkami Ytong budete zdít snadno a rychle s minimem odpadu, oceníte i jejich nízkou hmotnost a vysokou přesnost vyzděných stěn. Zdroj: Xella

Příčkovky Ytong Klasik můžete v hobby obchodech nebo stavebninách nakoupit v šířkách od 75 do 250 mm a široký je také přehled pozitivních vlastností pórobetonu Ytong, které se naplno projeví i při stavbě bytového jádra z Ytongu. Jsou homogenní, tedy mají stejné vlastnosti ve všech směrech, praktická je jejich nízká hmotnost, snadné úpravy a výborná manipulace. Při tvorbě drážek a rozvodů oceníte lehkost a přesnost, kterými se instalační rozvody v příčkovkách Ytong vytváří. Při úklidu vás překvapí minimum odpadu. Práci s nimi určitě zvládnete i bez velkých zkušeností, základem je držet se doporučených návodů a stavebních postupů.

Garáž s tvárnicemi Ytong postavíte snadno i svépomocí

Tvárnice Ytong jsou lehké, v šířce 375 mm mají potřebné tepelněizolační vlastnosti, snadno se zkracují, zdění je rychlé a snadné. Důvodem pro Ytong je i velmi snadná realizace instalačních rozvodů a možnost realizovat z tohoto materiálu svépomocí i strop garáže. Z tvárnic pro obvodové nosné stěny vaší garáže vybírejte tvárnice Ytong Standard nebo Klasik šířky 375 mm, jejich parametry najdete na stránkách společnosti Xella, která je vyrábí a dodává.

Z Ytongu se staví či rekonstruují malé i velké projekty, pórobeton Ytong volí jako základní stavební materiál stavitelé rodinných domů, ale i garáží. Tvárnice, příčky a další stavební prvky z Ytongu najdete i u vícepodlažních budov, v průmyslových, komerčních nebo veřejných budovách. Také je to ideální materiál pro rekonstrukce – je lehký, přesný, snadno se zpracovává a má výborné tepelněizolační vlastnosti.

Z Ytongu se staví či rekonstruují malé i velké projekty, pórobeton Ytong volí jako základní stavební materiál stavitelé rodinných domů, ale i garáží. Tvárnice, příčky a další stavební prvky z Ytongu najdete i u vícepodlažních budov, v průmyslových, komerčních nebo veřejných budovách. Také je to ideální materiál pro rekonstrukce – je lehký, přesný, snadno se zpracovává a má výborné tepelněizolační vlastnosti. Zdroj: Xella

Nakoupíte je pak ve všech stavebninách a v DIY obchodech. Strop Ytong Ekonom nabízí stavebníkovi nejpřesnější konstrukci bez dalšího vyrovnávání před montáží vrchních vrstev, vhodný je i pro svépomocnou výstavbu. I u něj najdete produktové listy a popis postupu montáže na webu firmy Xella, tam je také dostatek informací o překladech, maltách či vhodných omítkách Ytong. Užitečným pomocníkem při stavbě vám bude také YouTube kanál Ytong, jde jsou formou video-postupů podrobně popsány všechny fáze hrubé stavby.

Strop Ytong Ekonom nepotřebuje nadbetonávku a kari síť a jeho montáž je proto rychlá a bezpečná. Strop se hodí i pro svépomocné stavění, stačí postupovat podle návodu společnosti Xella pro stropy. Montáž stropu zvládnou díky nízké hmotnosti všech prvků dva lidé.

Strop Ytong Ekonom nepotřebuje nadbetonávku a kari síť a jeho montáž je proto rychlá a bezpečná. Strop se hodí i pro svépomocné stavění, stačí postupovat podle návodu společnosti Xella pro stropy. Montáž stropu zvládnou díky nízké hmotnosti všech prvků dva lidé. Zdroj: Xella

Veškeré informace o sortimentu stavebního systému Ytong najdete na www.xella.cz

ZDROJ: PR článek společnosti XELLA

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: novostavba tvárnice ytong Xella ytong
Sdílejte článek