ytong

Ytong
Stavební materiály

Kdybych stavěl ještě jednou, opět bych stavěl z Ytongu

Takové tvrzení říká pan Andrej, který svépomocí postavil z pórobetonového zdiva dvoupodlažní rodinný dům s podlahovou plochou 232 m2 ve stávající zástavbě okresního města.

Ytong-kostelec-nad-cernymi-lesy-hq-1-1024x683
Stavební materiály

Zájem o rekonstrukce po spuštění nových dotací roste až o 20 %

Nové dotační programy zaměřené na snížení energetické úspornosti zvyšují poptávku po stavebninách. Dotace tak přispívají k postupnému oživení českého stavebního trhu.

Výztužné pásy Ytofor
Stavební materiály

Nové výztužné pásy Ytofor nabízí systémové řešení vyztužení namáhaných stěn

Pásy Ytofor jsou vhodným konstrukčním doplňkem stavebního systému Ytong.

rodinný dům
Stavební materiály

Dům plně otevřený zahradě

Majitelé tohoto rodinného domu nezapřou už na první pohled svou profesi – je to zahradnictví a láska k tomuto oboru podstatně určila i podobu jejich domu. Bungalov, který je výhodným řešením i do budoucích let díky své bezbariérovosti, je postaven do atypického tvaru U.  Poměrně rozhlehlá obytná plocha je tak členěná do tří bloků.

tepelněizolační omítka
Novinky

Systém Ytong nabízí řešení celé stěny

Stavební systém Ytong nabízí kromě komponentů pro hrubou stavbu také prvky pro kompletní řešení stěny včetně omítek, které byly vyvinuty speciálně pro tepelněizolační řadu tvárnic Ytong ve spolupráci s Vápenkou Vítošov. Vnější tepelněizolační omítka zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěn a napomáhá odstraňovat vlhkost ze stavby.

stavební materiály
Novinky

Nové normy roku 2020 se systémovým řešením splníte bez nesnází

Budete stavět až za pár měsíců? Pak se vás budou týkat nové normy pro rok 2020 a váš dům musí plnit kritéria budov s téměř nulovou spotřebou. Stavební systém Ytong a příbuzné značky již několik let nabízí řešení pro jednovrstvé i zateplené budovy, které plní stanovené hodnoty.

FOTO YTONG
Novinky

Systém Ytong vytvořil videa pro svépomocné stavebníky

Systém Ytong je u svépomoci už zavedená značka – ať už se jedná o celé rodinné domy či rekonstrukce jádra nebo stavbu příčky.

zdroj Xella CZ
Novinky

Kompletní stavební systém Ytong opět uvidíte na Stavebním veletrhu 2018

Na brněnském výstavišti se 25. – 28.4. se můžete setkat se školenými techniky přímo u fragmentu z Ytongu. Budoucí stavebníci se s nimi poradí o výběru materiálu a získají odborné doporučení například jak uspořit nebo jak se vyhnout kritickým místům na stavbě. Cenné rady zde získají také zájemci o stavbu svépomocí. Návštěvníci také mohou přinést svůj plánovaný projekt a zkonzultovat případná zlepšení.

foto Xella CZ
Stavební materiály

Jednoduché, úsporné, kvalitní – co to znamená v současném stavebnictví?

Rychlá výstavba s minimem rizik a úsporný provoz jsou základními požadavky, s nimiž přicházejí zájemci o stavbu rodinného domu. Jedním z nejefektivnějších řešení takového zadání je systémové stavění bez dodatečného zateplení.

Rekonstrukce bytu

Jak na přesné zdění s minimem odpadu: Interiérová příčka z pórobetonu

Systém stavebních komponentů z pórobetonu představuje rychlé a jednoduché řešení při stavbě i rekonstrukci. Práci s ním zvládne i laik, navíc není potřebná klasická malta, pracuje se s maltou na tenkovrstvé zdění. Její spotřeba je minimální a její příprava je velmi  jednoduchá, což oceníte u všech stavebních prací v bytě, v podkroví a všude tam, kde je složité připravovat běžnou maltu.