Systém Ytong nabízí řešení celé stěny

Systém Ytong nabízí řešení celé stěny

19. 11. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Stavební systém Ytong nabízí kromě komponentů pro hrubou stavbu také prvky pro kompletní řešení stěny včetně omítek, které byly vyvinuty speciálně pro tepelněizolační řadu tvárnic Ytong ve spolupráci s Vápenkou Vítošov. Vnější tepelněizolační omítka zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěn a napomáhá odstraňovat vlhkost ze stavby.

Snižuje riziko vzniku plísní na povrchu stěn i uvnitř konstrukce a zrychluje finální úpravy.

Vnitřní tepelněizolační omítka umožní díky své zrnitosti 0,5 mm vytvářet velmi hladké povrchy. Je mimořádně prodyšná (faktor difuzního odporu μ ≤7) a urychluje tak vysychání stavby. Její tepelný odpor λ10 s hodnotou 0, 13 W/m.K zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěny i celkovou tepelnou pohodu. Vyniká také velkou vydatností, malou spotřebou a jednoduchou aplikací bez penetrace.

Vnitřní stěrka, vyztužená vlákny, umožní vytvářet mimořádně hladké povrchy a pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením. Je rovněž vysoce prodyšná, s hydrofilní schopností – pohlcuje vodní páru a tím reguluje vzdušnou vlhkost. Díky alkalickému složení znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je to, že je snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru. Aplikace je velmi jednoduchá – stěrku není potřeba vyztužovat tkaninou.

tepelněizolační omítka

Foto Ytong

tepelněizolační omítka

Foto Ytong

www.ytong.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: omitky ytong
Sdílejte článek

Diskuze