Nové normy roku 2020 se systémovým řešením splníte bez nesnází

Nové normy roku 2020 se systémovým řešením splníte bez nesnází

20. 09. 2019 Sdílet

Budete stavět až za pár měsíců? Pak se vás budou týkat nové normy pro rok 2020 a váš dům musí plnit kritéria budov s téměř nulovou spotřebou. Stavební systém Ytong a příbuzné značky již několik let nabízí řešení pro jednovrstvé i zateplené budovy, které plní stanovené hodnoty.

Takzvaný dům s nulovou spotřebou je stavba, jejíž spotřeba primární energie je ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů. Tyto budovy se při hodnocení porovnávají s tzv. referenční budovou (výpočtově definovaná budova téhož druhu, tvaru, velikosti, orientace aj.).

Požadavky na energetickou náročnost splníte, pokud ukazatelé energetické náročnosti hodnocené budovy jsou nižší než u referenční budovy. Těmito ukazateli jsou neobnovitelná primární energie za rok, celková dodaná energie za rok a průměrný součinitel prostupu tepla.

Volba materiálu se velkou měrou podílí na průměrném součiniteli prostupu tepla Uem (W/m2K).

Se značkami Ytong, Silka a Multipor, které vyrábí společnost Xella, vytvoříte konstrukce obálky budovy s velmi malými tepelnými ztrátami a bez tepelných mostů. Již několik let má Ytong ve svém produktovém portfóliu osvědčenou řadu Lambda YQ, která je u rodinných domů optimálním řešením i po roce 2020. Tam, kde to projekt vyžaduje, lze tuto řadu kombinovat s tepelnou izolací Multipor. Tento systém sendvičových konstrukcí je prověřen mnohaletými zkušenostmi a ve vztahu k novým normám nebylo třeba přistoupit k jeho modifikaci.

Velkou oporou vám při výběru materiálu a projektu budou všichni techničtí poradci v regionech.

www.ytong.cz

Kategorie: Novinky
Tagy: příčky z ytongu ytong
Sdílejte článek