Stavět dobře na poprvé – pár cenných rad v pravý čas

22. 05. 2018 Sdílet

Lidé, kteří mají zkušenost se stavbou či rekonstrukcí za sebou, často říkají, že příště by udělali to nebo ono lépe. Některé chyby na stavbě dokonce napravit později musí. Ve fázi úvah o bydlení vám často půjde ze všech dobrých doporučení hlava kolem. A až se podíváte do světa internetového moudra o stavění, možná si to budete chtít rozmyslet úplně. Chtělo by to průvodce touhle neznámou krajinou, že?

Tušíte, kde ho vzít? Například oslovit některé z kvalitních výrobců stavebních materiálů.

Jeden z materiálů, který stojí za úvahu, je stavební systém Ytong. Určitě ho bude znát ve vašem okolí kde kdo – má dlouhou tradici u stavění svépomocí. Málokdo už ale ví, že spoustu věcí kolem stavby pomohou vyřešit jejich regionální techničtí poradci. Všechno jsou to lidé s odborným vzděláním i zkušenostmi ze stavebnictví. Vyplatí se na ně obrátit ve kterékoli fázi projektu – ať už je to jen prvotní představa, že by na pozemku mělo „něco“ stát, nebo se chystáte na rekonstrukci či přestavbu. Podle vašich přestav o ceně, velikosti, provozních nákladech i vzhledu dovedou pomoci nebo doporučit osvědčenou projekční nebo architektonickou kancelář. Je dobré s nimi konzultovat i váš zatím nerealizovaný projekt – často je napadne optimalizace, která ušetří náklady, čas při výstavbě, anebo odstraní potenciálně kritické místo.

FOTO XELLA CZ

Od nápadu ke kolaudaci

Nápad tedy máme a nyní potřebujete samotný materiál. Vypočítají vám samozřejmě bezplatně jeho spotřebu a doporučí stavebniny v okolí. Stejně tak mají kontakty na certifikované stavební firmy, které jsou kompletně proškolené v práci s Ytongem, znají veškeré novinky a dodržují předepsané postupy. To je důležité pro celkové kvalitní provedení stavby a výsledné bezvadné fungování. Pokud se chystáte vzít to celé do svých rukou a stavět svépomocí, oceníte kompletní kladečské plány například pro schody, stropy, střechu. A navíc, třeba schodiště dodají nařezané na míru, stačí jen sestavit!

Zakládání rohů FOTO XELLA CZ

Zakládání rohů FOTO XELLA CZ

Ytong mistři vám bezplatně založí rohy stavby a půjčí pilu na opracování Ytongu. Zkrátka řada techniků zákazníky provádí celou stavbou, konzultuje s nimi dílčí kroky a pomáhá jim.

FOTO XELLA CZ

Co je to ten systém? Celá stěna včetně povrchů

Stavební systém Ytong se už několik let profiluje jako kompletní „až po střechu“. Nyní jsou však jeho možnosti mnohem dál – jeho součástí je hydrofobizovaná zakládací řada tvárnic a řada techniků vám potvrdí, že zde tato novinka chyběla. Teď je to i dle nových norem to nejlepší od základu po střechu. Od stejného výrobce pak můžete použít také vnější i vnitřní tepelněizolační omítky a stěrky, které zajistí bezvadný výsledek fungování stěny jako celku. Samozřejmě, že všechny komponenty byly dlouhodobě testovány a vyvinuty tak, že eliminují kritická místa na stavbě, vzájemně podporují své tepelně izolační vlastnosti a vytvářejí zdravé prostředí. Důležitá je ale pro koncového zákazníka také celková garance výrobce na toto řešení – zkrátka kompletní použití systému odráží nejlepší zkušenosti ze stavebnictví, aktuální poznatky z vývoje stavebních materiálů, a takto je stavba připravena sloužit po generace.

ZDROJ: PR článek společnosti XELLA CZ

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: stavba rodinného domu stavební systémy tepelná izolace tvarnice
Sdílejte článek