Střešní krytiny KM Beta – od klasiky až moderní zpracování střechy

Střešní krytiny KM Beta – od klasiky až moderní zpracování střechy

04. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Střecha už dávno není pouhým ochranným prvkem, který chrání dům před nepřízněmi počasí. Kromě vzhledu totiž ovlivňuje i jeho celkovou funkčnost. Pokud se tedy chystáte na výměnu, opravu či stavbu úplně nové střechy, měli byste dostatek času věnovat výběru správného materiálu. Právě ten totiž hraje stěžejní roli z hlediska správné funkčnosti i ve vzdálenější budoucnosti.

Střešní tašky od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků společnosti KM Beta představují v tomto ohledu ideální volbu. Díky kvalitnímu zpracování a vysoké odolnosti vytvoří prvotřídní střechu na dlouhé roky.

Při výběru konkrétních tašek je vždy dobré dbát na nejen na osobní preference či místní zvyklosti, ale také na samotnou architekturu domu. Ta může být různá, což se snaží zohlednit i společnost KM Beta ve své nabídce. Její součástí jsou proto tři základní typy tašek s různými tvary. Určeny jsou pro sklony střech od 12 do 90 stupňů. Jejich základním společným prvkem je precizní zpracování a výroba z ryze českých materiálů, které taškám zaručují dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Střešní krytiny KM Beta oplývají bohatými možnostmi barevných provedení. Taška KMB HODONKA je k dispozici kromě klasické cihlové barvy také v barvě višňové, hnědé nebo černé. Krytina KMB BETA pak k tomuto spektru přidává barvy další, a to šedou, zelenou a případně i modrou. Velkou výhodou u tohoto typu je také možnost výběru povrchové úpravy. K dispozici je lesklý Briliant či matné provedení Elegant. Zatím poslední novinkou v sortimentu střešních krytin společnosti KM Beta pak představuje taška KMB ROTA. Ta je prozatím k dispozici v černé barvě v lesklém provedení Briliant.

taška Rota zdroj KM BETA

taška Rota zdroj KM BETA

KMB ROTA je určena k pokrytí šikmých střech se sklonem od 15 do 90 stupňů. Vyznačuje se hladkým a rovným povrchem – taška je vyrobená z jemnozrnného probarveného betonu a její povrch je opatřen speciálním akrylátovým nástřikem, který jí pomáhá lépe odolávat povětrnostním vlivům. Díky svému tvaru se hodí pro moderní stavby s hladkou jednoduchou linií.

Díky přítomnosti snížené vodní drážky dokáže při nepřízni počasí eliminovat zafukování sněhu a deště v příčném směru. Patní žebrování z rubové strany krytiny zase brání zafukování sněhu a deště ve směru podélném. Základní tašky se kladou na vazbu. Betonová střešní krytina KMB ROTA je tak nejen elegantní svým plochým tvarem, ale zároveň vysoce účelná. Její dlouhou životnost zajišťuje kvalitní povrchová úprava. Ta je také zárukou rovnoměrné barevnosti a barevné stálosti.

 zdroj KM BETA

zdroj KM BETA

Střešní systém společnosti KM Beta zahrnuje vedle tašek více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí a řeší možné nedostatky ještě dříve, než nastanou. Stejně jako střešní krytina jsou tyto doplňky dostupné v sedmi barevných provedeních, takže lze bez problému sladit barvu a provedení doplňků s vybranými střešními taškami. Oproti dosud používaným plastovým variantám mají ty betonové spoustu předností, především podstatně delší životnost. Zatímco u betonových doplňků činí až sto let, v případě plastových doplňků je jen přibližně třetinová. I proto může KM Beta nabídnout zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako u základních tašek, tedy 30 let.

www.kmbeta.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KM Beta a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: barevný beton km beta pálené tašky strechy střešní krytiny střešní sklon střešní systémy typy domů
Sdílejte článek

Diskuze