Vnejší omítka tepelneizolační
Zdroj: Xella

Systémové omítky Ytong si dokonale rozumí s obvodovými stěnami a příčkami z tvárnic Ytong a Silka

15. 04. 2021 Sdílet

Vnější a vnitřní systémové omítky Ytong byly vyrobené a odladěné speciálně pro pórobetonové tvárnice Ytong a vápenopískové tvárnice Silka.

Hlavní výhodou systémových vnitřních tepelněizolačních vápenocementových omítek Ytong je skutečnost, že dokonale ladí s prodyšností zdiva. Díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti dovolují stěnám „dýchat“, redukují vlhkost a omezují tak vznik plísní na povrchu stěn. Druhou klíčovou vlastností jsou tepelněizolační vlastnosti těchto omítek, které jim dodává speciální lehčená složka z recyklovaného skla.

Vnitrní omítka tepelneizolační

Zdroj: Xella

Vnitřní omítku Ytong můžete provést jako jednovrstvou, nebo jako základní vrstvu vícevrstvého omítkového systému. I u vnějších stěn byste měli sáhnout po systémovém řešení a pracovat kromě zdiva Ytong nebo Silka i s vnější systémovou tepelněizolační omítkou Ytong. Vyvinutá byla speciálně pro tepelněizolační tvárnice Ytong a kromě toho, že zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěn, napomáhá i odstraňovat vlhkost ze stavby. Navíc zrychluje finální úpravy stěn.

Zdroj: Xella

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: cement izolace proti vlhkosti omitky tepelná izolace vapenne omítky
Sdílejte článek