Těsnění plastových oken Schüco LivIngSlide prověřila medicína

Systém plastových oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide se může pochlubit, že použité EPDM těsnění prověřila medicína i letecký průmysl. Právě patentované a svařitelné EPDM těsnění přispívá k dlouhodobé odolnosti vůči klimatickým vlivům, stabilitu a pružnost si zachovává i při teplotách od -40 °C do +120 °C.

Garantuje skvělou těsnost oken i v kritických rohových partiích, zdokonaluje vodotěsnost a odolnost vůči UV záření a v neposlední řadě to je estetické řešení, protože těsnění zůstává nepřerušené po celém obvodu rámu.

Vzhled oken a posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide vytváří čisté linie lícujících profilů, navíc je lze vylepšit širokou škálou dekoračních fólií, k dispozici je exkluzivní technologie metalických barev Schüco AutomotiveFinish nebo hliníkové krycí lišty Schüco TopAlu, které plastová okna designově posouvají o úroveň výše. Zásluhou jednotného profilu oken i posuvně-zdvižného systému Schüco LivIngSlide mají zákazníci možnost dokonale sladit veškeré prosklené plochy domu v jednom designu rámů.

Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide ve verzi s krycími hliníkovými lištami Schüco TopAlu. FOTO SCHÜCO CZ

Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide ve verzi s krycími hliníkovými lištami Schüco TopAlu. FOTO SCHÜCO CZ

Těsnění oken vyzkoušené v medicíně i leteckém průmyslu

EPDM těsnění je dlouhodobě vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, je to špičkový materiál, který nachází uplatnění třeba v medicíně či leteckém průmyslu. Vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích oken. Kromě dokonalého těsnicího účinku, zvýšené vodotěsnosti a estetického provedení bez přerušení po celém obvodu je jeho výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od -40 °C do +120 °C, takže je vhodný pro použití ve všech typech budov a ve všech klimatických zónách. Schüco je v současné době jediným systémovým dodavatelem, který nabízí svým zákazníkům tak vysoce kvalitní těsnění EPDM jako standard.

Plastové profily Schüco LivIngSlide vytvářejí čisté linie FOTO SCHÜCO CZ

Plastové profily Schüco LivIngSlide vytvářejí čisté linie FOTO SCHÜCO CZ

Pohodlné ovládání až 2,6 metrů vysokých elementů s hmotností křídel až 400 kg

Posuvně-zdvižné systémy Schüco LivIngSlide jsou navrženy pro náročné požadavky z hlediska stability, odolnosti vůči počasí a vodě. Výrobci, resp. zpracovatelé profitují z rychlého a snadného zpracování a instalace těchto profilů. Schüco LivIngSlide je založen na 6-komorové konstrukci profilu křídla. Při stavební hloubce křídla 82 mm dosahuje systém hodnoty Uf 1,3 W/(m2K). V bílém designu je možné vyrobit elementy o šířce až 650 cm a výšce 260 cm, při maximální hmotnosti křídla 400 kg. Stabilita těchto velkoformátových konstrukcí je dosažena pomocí ocelových výztuh v plastovém rámu, ty mají půdorys dutého obdélníku. Pohyblivé a pevné díly lze kombinovat tak, aby umožňovaly snadnou obsluhu až čtyř křídel, a byly navrženy jako jedno nebo dvoukolejné posuvné systémy. Pojezdová kolečka pomáhají bezpečnému centrování a upevnění, což usnadňuje ovládání. V závislosti na typu elementu lze dosáhnout odolnosti proti vloupání až ve třídě RC2. Se základní stavební hloubkou rámu 194 mm je systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce v jakékoliv klimatické zóně.

ZDROJ: PR článek společnosti SCHÜCO CZ

Komentovat