okno

Zavírání okna
Rekonstrukce domu

Výměna oken: 5 důvodů, proč se vyplatí rozhodnutí neodkládat

Současná energetická krize mnohé nutí zamýšlet se více nad možnostmi úspor v domácnosti. Roste poptávka po úsporných energetických zdrojích, jako jsou tepelná čerpadla nebo fotovoltaika. Zájem však roste i o tepelněizolační okna, protože těmi nezateplenými může z domácnosti unikat až 50 % tepla.

Izolace zdí
Rekonstrukce domu

Jak v zimě ušetřit na energiích

Nástup chladného počasí a krátké doby denního světla nám každoročně zvýší spotřebu energií. Jak ale zbytečně nepřicházet o příliš velké sumy, a přitom žít komfortně? Několik chytrých řešení přináší odborníci z projektových marketů Hornbach.

Garážová vrata
Rekonstrukce domu

Topná sezóna je za dveřmi. Ceny energií zkrotí kvalitní domovní příslušenství, LOMAX na něj rozdá sto tisíc korun

S blížící se zimou se znovu otevírá téma cen energií. Prognózy expertů přitom nejsou pozitivní. Řada z nich s rostoucím ochlazením očekává zdražování. S výraznou finanční úsporou přitom může pomoci nové domovní příslušenství. Na to nyní Lomax nabízí jedinečnou akci, naši zákazníci mohou vyhrát výrobky až za sto tisíc korun.

Rehau okna obývací pokoj
Rekonstrukce domu

Okna, pro které je design vyvolenou vlastností

Moderní architektura je založená na harmonickém propojení interiéru a exteriéru, minimalistickém a čistém designu, ale i na precizním provedení detailů a jejich dokonalém souladu. Stejně se tak klade důraz na energetické úspory a ohleduplnost k životnímu prostředí. Zvětšující se míra prosklení obrací pozornost od provedení fasády k oknům, které tvoří nezanedbatelnou plochu vnější obálky domu. Pozornost se ale už neupírá jen směrem k technickým parametrům, ale také ke kvalitě zpracování a designovým možnostem.

Obývák s velkými okny -Okna Schüco
Rekonstrukce domu

Řadový domek zděděný po babičce se změnil na klenot zalitý světlem

Z šedi omšelých řadových domů, které ve čtvrti Poll v Kolíně nad Rýnem stojí už celé století, nedávno jeden dům vystoupil. Tmavá nevábná budova se dočkala kompletní resuscitace vnitřního uspořádání a po světelné transfuzi okny Schüco v zářivě bílé fasádě se proměnila ve skvost zalitý světlem a hlavně domov pro mladou rodinu.

Muž s dítětem sedící u velkého okna- REHAU
Design interiérů

HS portál v provedení SYNEGO. Zláká vás cena?

Posuvně-zdvižné dveře, které se v českých zemích často označuji jako HST portály podle německého názvu HebeSchiebeTür (někdy také zkráceně HS), získaly v poslední letech na obrovské popularitě. Pravdou je, že jejich užitkové vlastnosti a jednoduchost ovládání, které je pohodlné pro všechny členy rodiny, předčí všechny ostatní velkoformátové dveřní systémy. HST portál se proto stal touhou pro každého, kdo staví nový dům nebo rekonstruuje ten stávající.

Výběr kvalitných plastových oken do rodinného domu
Rekonstrukce domu

Proč je čas na výměnu oken?

Je všeobecně známo, že největší podíl energetických ztrát u rodinného domu připadá právě oknům (15 až 35 %). Což je v době energetické krize solidní argument pro každého, kdo má doma stará okna, nebo se případně chystá vybírat nová.

Ergonomické madlá střešních oken
Rekonstrukce domu

Nové ergonomické madlo střešních oken VELUX

O celkovém dojmu rozhodují detaily, což platí i pro střešní okna VELUX. Takovým detailem je například snadné a pohodlné otvírání, zejména pokud zůstáváte věrni manuálnímu ovládání střešních oken. VELUX proto zkonstruoval nové horní madlo s oblejším ergonomickým tvarem pro střešní okna v nejprodávanějších kategoriích Standard a Standard Plus.

Prosvětlení interiéru pomocí střešních oken
Rekonstrukce domu

Psychické pohodě pomáhá denní světlo a čerstvý vzduch

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Tohle moudro našich předků platí v dnešní uspěchané době ještě více. Denní světlo, čerstvý vzduch i pravidelný pohyb v přírodě pomáhají lepší náladě i našemu psychickému zdraví. Přes řadu negativních vlivů posledních let se obyvatelé České republiky stále cítí duševně fit.

Okna v ložnici
Rekonstrukce domu

Okna Schüco WoodDesign: Ideální pro horské projekty

Novými okny Schüco AWS WoodDesign míří světový výrobce hliníkových profilů společnost Schüco do segmentu dřevěných oken. Přitom si jeho systémy zachovávají odolnost a stabilitu hliníkového materiálu, který náročné klimatické podmínky, například na horách, zvládá lépe než dřevo. Designová proměna se totiž děje pouhým nalepením dřevěných dekorativních lišt na vnitřní stranu hliníkového profilu křídla.