Zdroj: Lomax

Topná sezóna je za dveřmi. Ceny energií zkrotí kvalitní domovní příslušenství, LOMAX na něj rozdá sto tisíc korun

09. 09. 2023 Sdílet

S blížící se zimou se znovu otevírá téma cen energií. Prognózy expertů přitom nejsou pozitivní. Řada z nich s rostoucím ochlazením očekává zdražování. S výraznou finanční úsporou přitom může pomoci nové domovní příslušenství. Na to nyní Lomax nabízí jedinečnou akci, naši zákazníci mohou vyhrát výrobky až za sto tisíc korun.

Přestože ceny energií padají pod vládní strop, na jakou hodnotu vystoupají v budoucnu, je nejasné. Do rostoucích cen se v následujícím období může promítnout platba za distribuci energií, možné obnovení plateb domácností na obnovitelné zdroje a ukončení státní dotace provozovatelům přenosové soustavy ČEPS a distributorům.

Venkovní žaluzie

Zdroj: Lomax

Zimní vytápění domácnosti kvůli zbytečným únikům tepla z budovy může tedy stát až tisíce korun navíc. Do zkvalitnění pláště domu se tak vyplatí investovat co nejdříve. Proto Lomax pro své zákazníky připravil ojedinělou soutěž. Pokud si od něj pořídíte jakýkoliv výrobek od začátku září do konce října, můžeme vás vylosovat jako výherce a vrátíme vám až 100 tisíc korun z nákupu.

Předokenní roleta v dřevo dekoru Zlatý dub

Zdroj: Lomax

Nejvíce peněz uniká okny

Jak netopit pánu bohu do oken? Jedním z nejúčinnějších řešení jsou kvalitní izolovaná okna.  Těmi nefunkčními totiž podle odhadů uniká až 30 % tepla. A to většinou spárami, které vznikají po jejich obvodu. Stejný problém se špatnou izolací může nastat také u dveří. Ověřit se dá jednoduchým testem, a to pouhým přiložením ruky. Pokud je proudění vzduchu citelné, je čas na výměnu.

Okna

Zdroj: Lomax

Skvělé izolační vlastnosti zaručují hliníková okna a hliníkové dveře. Díky použitému materiálu vám navíc vydrží roky. Hliník je pevný a tuhý, dveře se tak nedeformují ani nijak neohýbají. Tepelněizolační vlastnosti ovlivní také výběr skla. Více tepla v interiéru udrží trojskla. Jak je to možné? Odpovědí je součinitel prostupu tepla (U). Čím je jeho hodnota nižší, tím jsou nižší tepelné ztráty. Kvalitní okna s trojskly mají hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,7 až 0,8 W/m2K, u dvojskel je to okolo 1,1 W/m2K.

Garážovými vraty uniká až pětina tepla

Součinitel prostupu tepla se uvádí také u garážových vrat. Jeho doporučená hodnota je U = 2,3 W/m2K. U kvalitních vrat by měl ale dosahovat hodnoty nižší než U = 2 W/m2K. Garážová vrata LOMAX dokonce nabízí hodnotu U = 1,2 W/m2K. Kvalitní izolaci garáže je nutné zajistit zejména tehdy, pokud je garáž spojená s domem. Studený vzduch z garáže totiž proniká do vedlejších místností a negativně ovlivňuje také patro nad garáží, které se ochlazuje od studené podlahy.

Garážová vrata a dveře

Zdroj: Lomax

Ideální je kombinace oken a venkovního stínění

Pokud lidé chtějí izolovat ještě efektivněji, mohou využít účinné technologie exteriérového stínění. Vybírat přitom mohou z venkovních rolet či venkovníc žaluzií nebo z moderní varianty screenových rolet, které nabízí nerušený výhled při maximálním zachování soukromí a nejširší nabídku látek na trhu.

Venkovní žaluzie Z93 v barvě Antracit a vchodové dveře AKTIV 77 s Creative 907

Zdroj: Lomax

V zimě díky svým pevně semknutým lamelám poslouží především venkovní rolety. Náklady na topení umí snížit dokonce až o 10 %. Domácnosti navíc zajistí kompletní zatemnění a také zvýší bezpečnost. Díky venkovním žaluziím naopak můžete regulovat množství světla a tepla, které do domu pouštíte. To má své využití také v zimě, kdy venkovní žaluzie napojené na chytrý systém vytápění umožní přes den vyhřívat domácnost přirozenou energií ze slunce. Po západu slunce automaticky spuštěné rolety interiér zase účinně izolují.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti LOMAX

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: bezpečnostní dveře garažová vrata okno rolety úspora venkovní žaluzie
Sdílejte článek