ZDROJ CIUR a.s.

Účinná přírodní i zolace vhodná i pro dřevostavby

16. 10. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Základem každého kvalitního a především zdravého bydlení je dům, který se umí sám během roku vypořádat s různými povětrnostními podmínkami a jejich častými výkyvy. To znamená na jedné straně s chladem, na druhé straně s horkem, respektive s vlhkostí či větrem.

V posledních letech jsme svědky velmi extrémních teplotních hodnot, které citelně zasáhly do našeho obvyklého komfortu. Aby byl dům skutečně odolný a poskytl maximální ochranu vůči těmto vlivům, musí být izolovaný kvalitními materiály.

Na českém trhu je sice výběr izolantů vyráběných na různé materiálové bázi veliký, se systémem COMPRI®, který nabízí ojedinělou skladbu izolačních materiálů, lze tepelně izolovat prakticky jakoukoliv stavbu včetně populárních dřevostaveb. Největší předností systému COMPRI® je možnost jednotlivé materiály vzájemně kombinovat, čímž dosáhneme efektu, že se materiály vzájemně funkčně doplňují a „spolupracují“.

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Foukané izolace – v zimě teplo, v létě chládek

Na izolaci obvodových stěn, stropů i podlah je určena tradiční tepelná izolace – Climatizer Plus®. Jedná se o unikátní český výrobek tepelné a akustické izolace vyráběné na bázi přírodního celulózového vlákna. Proč volit zrovna Climatizer Plus®? Především má vysokou měrnou tepelnou kapacitu, která zaručuje vynikající izolační vlastnosti s dostatečnou tepelnou setrvačností. Umí se velmi dobře zbavit vlhkosti a spolehlivě vyplní všechny detaily konstrukce, čímž snižuje riziko tepelných mostů a spárového proudění vzduchu. Jeho velkou výhodou je nízká objemová hmotnost, což v praxi znamená, že svou hmotností nezatěžuje konstrukci. Climatizer Plus® je proto vhodný nejen pro nové konstrukce objektů včetně dřevostaveb, ale i pro starší domy. Má ovšem také výborné protipožární vlastnosti, zlepšuje akustiku staveb a je odolný vůči škůdcům. To vše přispívá k vytvoření ideálního a především zdravého prostředí uvnitř objektu. Nemluvě o skutečně dlouhodobé životnosti, která byla odzkoušena dlouholetou praxí. Navíc jeho aplikace je velmi rychlá a jednoduchá.

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Dřevo ke dřevu…

Systém COMPRI® nabízí řadu dalších foukaných izolačních materiálů, Climastone®, Climastyren®, pro různá řešení a situace, ale například pro dřevostavby je také vhodný výrobek CLIMAWOOD®. Jedná se o izolant vyráběný na bázi volného dřevěného vlákna, který najde uplatnění pro tepelné i akustické izolace stropů, podlah, podkroví, střech, stěn a příček. CLIMAWOOD® je dokonale ošetřen proti škůdcům a plísním a má vysokou požární odolnost. Aplikace je stejně jednoduchá a rychlá jako v případě CLIMATIZERu Plus®.

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Izolace fasád a stěn dřevovláknitými deskami

Ekologické dřevovláknité desky Udi, které najdeme v systému izolačních materiálů COMPRI®, jsou ideálním řešením pro vnější i vnitřní izolaci budov. Pro své typické vlastnosti a konstrukci jsou vhodné zejména pro použití v dřevostavbách. Díky zcela přírodní bázi jsou Udi desky schopny vytvořit pocit příjemné tepelné pohody jako téměř žádný jiný stavební materiál. Dřevěné vlákno je především vynikající tepelný izolant, což znamená, že umí velice dobře v létě akumulovat teplo a v zimě zabraňuje tepelným ztrátám. Důležitou vlastností tohoto materiálu je schopnost rovnoměrné a rychlé distribuce vlhkosti. Z hlediska vnitřního zateplení je nejpoužívanější kontaktní systém UdiIN RECO® s integrovaným vyrovnáváním podkladu a systém UdiIN® pro všechny typy obvodových zdí. Specialitou je systém UdiCLIMATE® se vzduchovými komůrkami, které ještě více zlepšují vnitřní klima v místnostech. V případě vnějšího zateplení je nabízen osvědčený tepelněizolační systém UdiFRONT® nebo kontaktní tepelněizolační systém UdiRECO® s inteligentním vyrovnáním podkladu. Pomocí dřevovláknitých desek Udi lze vytvořit dokonale fungující difuzně otevřenou konstrukci fasády včetně omítkového systému. Desky Udi v kombinaci s foukanou izolací Climatizer Plus® značně zvyšují další potenciál pro teplotní vyrovnanost, překlenutí jakýchkoliv tepelných mostů a pohodu skutečně funkční dřevostavby.

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Systémové materiály pro clima®

Protože je nutné ve většině případů foukanou izolaci aplikovat do připravené dutiny a současně ji také maximálně chránit před škodlivými vlivy proudění vzduchu a samozřejmě vlhkostí, jsou součástí systémového řešení „inteligentní“ membrány a fólie značky pro clima®. Tyto materiály obvykle plní z vnitřní strany izolace funkci parobrzdy a naopak z vnější strany funkci větruodolné membrány a pojistné hydroizolace. Protože jakákoliv netěsnost v systému může napáchat v budoucnu velké škody, nabízí pro clima® velké množství dodatečného příslušenství v podobě těsnicích pásek, manžet, průchodek a dalších komponentů vhodných pro každou situaci.

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Nezapomeňte na akustický komfort

V hektické době, ve které žijeme, je velmi důležitý prostor pro relaxaci. K té potřebujeme klid a ticho. Z tohoto důvodu je velmi důležitý tzv. akustický komfort objektu. Je pouze na nás a našich požadavcích, jaký si ho nakonec dopřejeme. Jde nejen o to, abychom neslyšeli hluk od sousedů, hovoříme o zvukové izolaci, ale rovněž abychom omezili hluk vznikající uvnitř místnosti – zde hovoříme o prostorové akustice. K tomu nám mohou pomoci unikátní akustické desky Wolf®. Tyto desky jsou také vyrobeny výhradně z přírodních materiálů a zvuk pohlcují díky unikátní struktuře třívlnného komorového kartonu, který je vyplněn směsí z křemičitého písku. Zvukověizolační desky Wolf® jsou určeny pro vnitřní izolaci podlah, stěn i stropů. Jejich největší výhodou, ve srovnání s konkurenčními systémy, je minimální tloušťka desky, tj. 10, respektive 15 mm podle typu desky. To je výhodné tam, kde je potřeba šetřit místem, například u rekonstrukcí starších domů, bytů, ale i u novostaveb. Nejpoužívanější deskou je deska Wolf® PhoneStar TRI (15 mm).

ZDROJ CIUR a.s.

ZDROJ CIUR a.s.

Všechny uvedené materiály systému izolací COMPRI® jsou výsledkem moderního vývoje a mnohaleté praxe specialistů na izolace. Jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné. COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace najdete na stránkách www.vseproizolace.cz nebo www.ciur.cz.

Zdarma můžete využít také zákaznickou linku 800 888 959.

Vyrábí a dodává CIUR a.s., již od roku 1991.

ZDROJ: PR článek společnosti CIUR a.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze