Vstupte do nízkoenergetického domu postaveného z robotických stěn KM BETA
Svůj dům si majitelé vysnili a chtěli ho tak mít co nejrychleji postaven. Proto hledali způsoby, jakými by jejich sen proměnili v realitu. Co majitele přesvědčilo byly robotické stěny od KM BETA. Revoluční technologie, která se svou rychlostí a přesností vymyká běžným standardům.
Co se skrývá za inovativní technologií robotických stěn?
Robotické stěny je pojem, kterým KM BETA označuje své cihlové stěny. Ty vyrábí přímo ve svém závodě v Hodoníně na výrobní lince, kterou obsluhují automatizovaní roboti. Právě oni cihlové stěny nejen sestaví, ale také je precizně vyzdí. Tím stavebníci získají hned několik výhod — zrychlí se výstavba domu v porovnání s klasickou technologií až o 3x, díky přesnosti robotických stěn se eliminují možné chyby na stavbě. Hrubá stavba je tak hotová za pouhý 1 den.
Aby majitelé domu mohli mít hotovou stavbu za 1 den za pomoci robotických stěn bylo třeba:
- Vybrat druh cihel pro stavbu svého domu. Robotické stěny společnosti se vyrábí z pálených cihel nebo vápenopískových cihel. Je už na rozhodnutí majitele domu, který materiál si zvolí.
- Rozhodnout se pro montáž týmem našich techniků nebo týmem vlastních stavebníků. Stavebníkům jsou naši technici po celou dobu výstavby k dispozici pro konzultaci. Ještě před samotnou výstavbou domu jsou stavebníci seznámeni s montáží v školícím centru.
- Zkontaktovat se s regionálním manažerem společnosti KM BETA. Regionální manažer vám zajistí vypracování cenové nabídky přímo na míru z podkladů projektové dokumentace. V celé společnosti je
20 zástupců, kteří působí v každém koutu České republiky.
A jak to vypadalo na stavbě?
Robotické stěny se dovezli přímo na místo stavby nákladním autem společnosti KM BETA. Ta má vlastní vozový park, není závislá od externích dopravcích.
Před samotnou montáží se umístila a připevnila hydroizolace na základovou desku, zaměřila se její rovinnost pomocí nivelačního přístroje a latě. Distanční podložky se položily na základovou desku, zarovnaly se do roviny a přilepily lepidlem na základovou desku. Poté se pomocí pásma překontrolovala poloha a pravoúhlost stěn a sprejem se zaznačila.
Takto připravená základová deska už byla připravena na montáž. Stačilo už jen rozmíchat zakládací maltu od KM BETA, špachtlí ji nanést na základovou desku.
Na maltu byla uložena robotická stěna jeřábovou traverzou přímo z nákladního vozidla.
Po přesunu stěny se zkontrolovala správnost jejího uložení a stabilizovala se šikmými vzpěrami.
Další robotické stěny byly kladeny obdobně, tak aby k sobě lícovali. Spoje mezi těmito stěnami se vyplnily polyuretanovým tmelem a perlinkou.
A to bylo vše! Bungalov postaven masivní konstrukcí z rychlostí dřevostaveb
Pokud i vy přemýšlíte nad robotickými stěnami, ale chtěli byste zjistit více informací, popovídejte si s regionálním manažerem KM BETA.
Zdroj: PR článek společnosti KM Beta