Zdroj: Henkel

Využij sílu AERO technologie

15. 10. 2021 Sdílet

Představujeme Vám Ceresit CM 16 PRO - flexibilní cementové lepidlo S1 s technologií AERO. Inovativní technologie AERO provzdušňuje lepidlo a zajišťuje jeho plastickou konzistenci, což výrazně usnadňuje práci.

Přídržnost je jedna z nejdůležitějších vlastností lepidel určených k lepení obkladů a dlažeb. Zjednodušeně řečeno, jde o sílu, kterou lepidlo přilne k podkladu. Podle velikosti této síly je lepidlo zařazeno do třídy, kterou určuje technická norma. Elasticita je schopnost lepidla odolávat deformacím. Elastické, flexibilní lepidlo třídy S1 je vhodné pro podklady, které jsou vystaveny vibracím, tepelnému a vlhkostnímu zatížení. Je ideální na lepení na fasádách domů, kde dochází k velkému namáhání vlivem náhlých změn teplot, namáhání větrem, deštěm jako i namáhání vlivem vibrací.

Lepidlo Ceresit

Zdroj: Ceresit

Flexibilní lepidla je nezbytné používat při lepení dlažeb na kritických podkladech jako i při lepení velkoformátových obkladů a dlažeb. Použití flexibilního lepidla na obklady a dlažbu snižuje riziko vzniku poruch způsobených smykovým napětím, které vzniká v podkladu nebo v keramice.

Lepení dlažby lepidlem

Zdroj: Ceresit

Více informací naleznete na https://www.ceresit.cz/cs/inovace/aero-technology.html

Zdroj: Ceresit

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: cementová dlažba dlazba lepeni lepidlo technologie
Sdílejte článek