Významná ocenění pro sádrokartonové systémy Glasroc H a RigiStabil

03. 04. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Speciální stavební sádrokartonová deska Glasroc H získala v soutěži Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství, pořádané Českou stavební akademií, zlatou medaili. Ocenění udělila odborná porota za výjimečné technické parametry, poskytující spolehlivé řešení […]

Speciální stavební sádrokartonová deska Glasroc H získala v soutěži Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství, pořádané Českou stavební akademií, zlatou medaili. Ocenění udělila odborná porota za výjimečné technické parametry, poskytující spolehlivé řešení pro dlouhodobě vlhké a mokré prostory. Oproti tradičnímu zdivu a cementovým deskám, které jsou do vlhkých prostor používány, přináší Glasroc H nadstandardní výhody. Je přibližně o 30 % lehčí než cementové desky, proto se s ní lépe manipuluje. Kromě toho dosahuje vynikajících hodnot zvukové izolace a nízké míry roztažnosti materiálu. Ve srovnání s cementovými deskami se jedná o téměř dvojnásobně větší úseky.

Kromě výrazné odolnosti proti vodě a vlhku deska Glasroc H neobsahuje žádný organický komponent, který by mohl představovat živnou půdu pro plísně. Disponuje extrémně nízkou nasákavostí a splňuje vysoké nároky na požární odolnost. Glasroc H je tedy ideálním stavebním komponentem například do průmyslových prádelen či velkokapacitních vývařoven, interiérů s trvalým výskytem vody, ke kterým se řadí haly plaveckých bazénů, veřejné sprchy ve sportovních zařízeních a wellness centra, dále do provozů mytých tlakovou vodou, prostor s kolísavou teplotou a vysokou vlhkostí, ale i do míst se zvýšeným rizikem vzniku plísní, jako je ostění střešních oken.

Glasroc_cena

Soutěž Výrobek – technologie roku 2013 pro architekturu a stavitelství vyhlásila již šestým rokem Česká stavební akademie a organizuje ji Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s odbornými institucemi z oblasti stavebnictví a průmyslu.

foto: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips

foto: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips

V rámci čtenářské hlasovací soutěže TOP PANEL 2014 se na prvním místě v kategorii Vybavení interiéru umístila konstrukční deska RigiStabil. Jde o konstrukční sádrokartonovou desku s všestranným využitím – pro rekonstrukce i nově postavené stěnové a stropní konstrukce v interiérech. Bohaté uplatnění nalezne též ve vnitřních a vnějších konstrukcích dřevostaveb.

foto: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips

foto: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips

Systém RigiStabil se kromě vysoké únosnosti – lze na něj zavěsit předmět o hmotnosti až 80 kg – vyznačuje vysokou ohybovou pevností, díky čemuž může být použit v podmínkách, kde bude vystaven náročnému mechanickému namáhání. Deska RigiStabil je zdravotně nezávadná a lze ji též bez problémů použít v prostorách se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, jako například v koupelnách a kuchyních. Splňuje rovněž požadavky na vyšší požární odolnost. Nižší hmotnost desky a ekonomickou výhodnost ocení realizátoři i investoři.

rigistabil_cena

Soutěž TOP PANEL 2014 byla vyhlášena v rámci doprovodných akcí výstavy PRAGOINTERIER společností Incheba.

ZDROJ: PR článek společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s, divize Rigips

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: cementova deska sadrokarton stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze