Zájem o cihelné bloky stoupá

28. 02. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Velký zájem o broušené cihelné bloky HELUZ FAMILY určené k výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů ve druhém pololetí loňského roku přiměl společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. ztrojnásobit jejich výrobu. Za rok 2010 se těchto broušených cihel s nejlepšími tepelněizolačními parametry na českém a slovenském trhu prodalo více než na 1 000 rodinných domů, v roce 2011 pak společnost HELUZ očekává další nárůst poptávky a již tomu přizpůsobuje výrobní kapacity.

„Během roku 2010 jsme zaznamenali opravdu velký zájem o tento produkt. Poptávka značně převyšovala nabídku a čekací lhůty na dodání byly delší než jeden měsíc. Proto jsme postupně navýšili výrobu až na trojnásobek,“ vysvětluje Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ. Velký zájem o cihelné bloky HELUZ FAMILY potvrdili i návštěvníci na pražském veletrhu FOR ARCH, kde společnost HELUZ demonstrovala rozdíly mezi broušenými cihlami HELUZ PLUS , HELUZ THERMO STI a HELUZ FAMILY pro obvodové zdivo šířky 440 mm.

Broušené cihelné bloky s označením FAMILY uvedla společnost HELUZ na trh v polovině roku 2009. Jejich předchůdcem jsou cihelné bloky s označením STI a THERMO STI, které přišly na trh v roce 2003 a které bez zateplení splňují požadavky na obvodovou konstrukci energeticky úsporných a nízkoenergetických domů. Od prvních cihel spojovaných na pero a drážku, dříve označených P+D (nyní PLUS), které společnost HELUZ vyrábí od roku 1995, se bloky STI odlišují nižší objemovou hmotností a větším počtem řad otvorů. Díky dalšímu vylehčení cihelného střepu, novému tvaru per a drážek a zvýšení počtu řad otvorů (cihelný blok FAMILY šířky 440 mm má již 41 řad) se podařilo u cihel HELUZ FAMILY dosáhnout zvýšení tepelněizolačních parametrů o více než 20 % v porovnání s cihlami STI.

Sortiment cihel FAMILY v současné době zahrnuje bloky o šířce 50, 44 a 38 cm.
Broušené cihly FAMILY splňují požadavky pro nízkoenergetické stavění již při šířce 380 mm. Zdivo z těchto bloků s venkovní tepelněizolační omítkou dosahuje hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,21 W/m2K. Jednovrstvé obvodové zdivo z cihel HELUZ FAMILY šířky 440 mm dosahuje hodnoty součinitele prostupu tepla U = 0,17 W/m2K. Zdivo z bloků FAMILY šířky 500 mm má pak stejné tepelněizolační vlastnosti jako 4,5 m tlustá zeď z klasických plných cihel nebo 25 cm polystyrénu. Součinitel prostupu tepla zdiva s venkovní tepelněizolační omítkou je 0,15 W/m2K a splňuje požadavky i pro pasivní domy.

Více na www.heluz.cz
ZDROJ: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: cihelna stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze