Záruka 30 let na betonové střešní doplňky i základní tašky

12. 09. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Jako jediný výrobce na trhu nabízí společnost KM Beta, a. s., záruku 30 let nejen na základní tašky, ale také na střešní doplňky. Betonové doplňky – odvětrací a anténní taška, které jsou součástí střešního systému […]

Jako jediný výrobce na trhu nabízí společnost KM Beta, a. s., záruku 30 let nejen na základní tašky, ale také na střešní doplňky. Betonové doplňky – odvětrací a anténní taška, které jsou součástí střešního systému KM Beta – totiž vydrží až 100 let stejně jako základní tašky, tedy několikanásobně déle než běžně používané plastové doplňky. Další výhodou betonových doplňků je dokonalá barevná jednotnost prvku a základní krytiny a dále nižší cena.

Vybírejte osvědčený střešní systém
Komplexní střešní systém od společnosti KM Beta, a. s., největšího českého výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískových cihel a nově i páleného systému HODOTHERM, zahrnuje dva atraktivní tvary střešních tašek ve třech variantách povrchové úpravy a mnoha krásných barevných odstínech. KMB BETA je střešní krytina s charakteristickým profilem. Díky mimořádně estetickému vzhledu a vynikajícím vlastnostem se stala nejžádanější střešní taškou na trhu. Každý ze sedmi elegantních odstínů (cihlová, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená, modrá) si lze vybrat v lesklém (Briliant) nebo matném (Elegant) provedení povrchové úpravy nebo jako probarvený beton bez povrchové úpravy (Standard). KMB HODONKA vyniká asymetrickým profilem a díky tomuto zvláštnímu zvlnění vytváří na střeše zajímavé efekty. KMB HODONKA je v nabídce ve čtyřech nejoblíbenějších odstínech – cihlové, višňové, hnědé a černé. Oba typy krytiny KM Beta se hodí pro novostavby i rekonstrukce, jejich použití není omezeno nadmořskou výškou.

Kvalita na světové úrovni
Střešní krytina KM Beta patří mezi špičkové stavební materiály splňující požadavky nejvyšších evropských standardů a kvalit. Díky vysoké kvalitě krytiny může společnost KM Beta bez obav nabídnout 30letou záruku na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost betonových tašek, a navíc jako jediná na našem trhu také 30 let na betonové doplňky. Ze zkušeností ale lze říci, že betonová krytina a betonové doplňky KM Beta mají životnost až 100 let.

To je především díky tomu, že KM Beta svou střešní krytinu postupně vylepšuje a zvyšuje se i její pevnost. Pevná krytina KM Beta s vysokou únosností bez problémů vydrží i silný tlak, např. velké množství ležícího sněhu na střeše v zimě a hodí se tak i do náročných klimatických podmínek. Tašky KM Beta mají výbornou mrazuvzdornost – dosahují odolnosti při opakovaném střídání teploty až 25 zmrazovacích cyklů. Dlouhou životnost vykazuje střecha KM Beta i vzhledem k výborné odolnosti proti chemickým vlivům a nízké nasákavosti (činí maximálně 9 %). Kvalitní povrchová úprava tašek KM Beta zajišťuje nejen dlouhou životnost, ale i rovnoměrnou barevnost v celé ploše střechy a barevnou stálost.

KM Beta – stále jako nová
Střešní tašky KM Beta jsou vyráběny z prvotřídních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Po celou dobu životnosti střechy tak mohou krásně vyniknout atraktivní barevné odstíny, ve kterých je krytina vyráběna. Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost. KM Beta navíc nedávno představila nový větrací pás BETA Rol. Celoměděný větrací pás se hodí pro hřeben i nároží, kde nahrazuje dříve používanou univerzální kartáčovou lištu. Díky použitému materiálu BETA Rol generuje měděné soli, které zabraňují usazování mechů a lišejníků v okolí hřebene a nároží. Stékající dešťová voda pak brání tvorbě mechů a lišejníků a udržuje střechu stále jako novou.

Odvodňovací taška

Odvodňovací taška oceněná na veletrhu IBF v soutěži Výrobek roku 2009 je nedílnou součástí nového podstřešního okapového systému KM Beta. Podstřešní systém představuje nové řešení odvodu vody z šikmých střech pomocí dvou otvorů, umístěných v rovných plochách odvodňovací tašky, v místech hlavního odvodu srážkové vody. Na otvory v odvodňovací tašce navazuje skrytý okapový systém. Řešení okapového systému pomocí podstřešních žlabů a vnitřních svodů je jednoduché a v kombinaci mědi nebo plastem téměř bezúdržbové. Odpadá čištění žlabů ve značných výškách. Skrytý okapový systém není v zimním období vystaven riziku poškození při sesuvu sněhu, jako je tomu u klasického podokapního systému.

Stavební veletrhy Brno: Cena za nápaditost a Cena stavebních škol pro odvodňovací tašku
Prestižní Cenu za nápaditost a Cenu stavebních škol získala nová odvodňovací taška KM Beta v soutěži Výrobek roku 2009. Výsledky soutěže pořádané letos již počtvrté byly slavnostně vyhlášeny v pátek 16. 4. 2010 v Národním stavebním centru. Kromě tří hlavních cen, Ceny za nápaditost a Ceny stavebních škol byla udělena také Cena za design, Cena za provedení, Cena veřejnosti a další ocenění. Soutěž pořádá redakce časopisu Stavebnictví a interiér vydavatelství Vega, s. r. o., a Národní stavební centrum Brno. V rámci soutěže hodnotilo 19 porotců z 18 partnerských škol celkem 42 nominovaných výrobků. U každého výrobku mohli hodnotit pět kritérií (nápaditost, provedení, vzhled, širší význam, přínos k úsporám energie). Informace o soutěži naleznete na www.vyrobekroku.cz.

Více o střešním systému KM Beta na www.kmbeta.cz

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: krytina střecha zastreseni
Sdílejte článek

Diskuze