Zdroj: Stiebel Eltron

Čisté ruce i po práci na zahradě

18. 08. 2021 Sdílet

Přestože horké letní dny přejí spíše zábavě u bazénu, správní zahrádkáři vědí, že i v červenci a srpnu je na zahradě co dělat. Při práci na zahradě se člověk samozřejmě ušpiní, ať už při okopávání záhonů, plení nebo při zasloužené sklizni. Ruce umazané od hlíny jsou sice znakem vytrvalé práce, dnes je ale důležité dbát na hygienu ještě více než kdykoliv předtím. S teplou vodou a mýdlem se půjde umýt lépe. Díky malým zásobníkovým ohřívačům vody.

Není lepší pocit než mít pěkně upravenou zahradu a její okolí. Čistota je se zahrádkařením úzce spjata, vždyť ne nadarmo se říká: Jestliže je Marie Magdaléna čistá, hojnost v zahradách je jistá. V tomto případě jde sice spíše o čisté a jasné nebe, ale to ještě neznamená, že bychom měli chodit domů ze zahrady špinaví. Vždyť viry, bakterie a spóry na nás číhají i v půdě. I v letních měsících je na kousku půdy co dělat. Navíc pod pálícím sluncem se člověk často potí. Šťastní jsou ti zahrádkáři, kteří nemusí na své zahrádky vodu donášet v kanystrech. Pokud je to i váš případ a máte na pozemku vlastní studnu, klidně můžete disponovat také teplou vodou. Tu oceníte nejen při osobní hygieně, ale i po zahradním grilování či oslavě.

Přístup k vodě je alfou i omegou úspěšného pěstování ovoce, zeleniny či okrasných květin. A pohodlí, které vám teplá voda na zahradě či chatě poskytne, určitě oceníte vy i vaši hosté. V současnosti si už můžete vybrat ze široké nabídky malých elektrických ohřívačů vody. Ty jsou ideální právě tam, kde je odběr vody menší, tedy na zahradě či v garáži. „Výhodou malých ohřívačů vody je, že díky malým rozměrům je možné snadno najít místo pro jejich instalaci. Pokud není možné zajistit nezámrznou teplotu v místnosti instalace, doporučujeme volit zásobníkový ohřívač se spodními přípojkami vody, který umožní vypuštění vody před zazimováním objektu” prozradil Petr Novotný, produktový manažer ze společnosti STIEBEL ELTRON, jejíž vybrané produkty ještě donedávna nesly jméno Tatramat. Postupně však slovenská kvalita získává světové jméno STIEBEL ELTRON.

Ohřívače vody

Jsou malé a praktické. Starosti vám nebude dělat ani spotřeba. Zdroj: Stiebel Eltron

Pokud jste na zahradě dosud na teplou vodu čekali marně, s malými zásobníkovými ohřívači vody už čekat nemusíte. V rámci uživatelského komfortu je dnes garantována krátká doba ohřevu a možnost nastavení optimální teploty vody. Instalace ohřívače také není náročná. Obávat se není třeba ani spotřeby. Váš zahradní ohřívač bude jakousi termoskou. “Zajistí to vysoce kvalitní tepelná izolace. Teplá voda připravená v ohřívači si díky ní déle udrží svoji teplotu, což vede k úspoře nákladů na elektrickou energii,“ pokračuje Petr Novotný ze STIEBEL ELTRON.

Co se týče objemu malých závěsných ohřívačů vody, dostupné jsou pětilitrové, desetilitrové a patnáctilitrové. Ty jsou navrženy tak, aby dokázaly uspokojit všechny elementární potřeby zahrádkáře. V případě, že se na zahradě potřebujete často osprchovat, zajímat byste se měli již o větší objem, přibližně 30-litrový. Otázka zní, zda to nenaruší kolorit vašeho zahradního domku nebo chatky. Jedno je však jisté – pokud milujete svoji zahrádku stejně jako svůj domov, nezapomínejte, že právě teplo domova dostalo nové jméno. Tatramat je nyní STIEBEL ELTRON.

Bližší informace o celém sortimentu ohřívačů vody STIEBEL ELTRON naleznete na www.stiebel-eltron.cz/ohrev-vody

Zdroj: STIEBEL ELTRON

Kategorie: Vytápění
Tagy: domácí pomocníci ohřev teplé vody ohrivace vody zahradni technika zasobnik
Sdílejte článek