Zdroj: De Dietrich

De Dietrich součástí chytré domácnosti

07. 04. 2022 Sdílet

Trend chytrých domácností následuje také výrobce tepelných čerpadel De Dietrich, a to ve spolupráci s renomovanou firmou Loxone.

Moderní rodiny se stále častěji snaží z efektivních a ekonomických důvodů o sjednocení většiny provozních funkcí spojených s bydlením, jako je topení, stínění, osvětlení, audio, zabezpečení vstupu nebo i údržba bazénu, a to pomocí jednoho automatizovaného systému – inteligentní domácnosti. De Dietrich v roli dodavatele tepelného čerpadla či klimatizace našel pro začlenění do centrálně řízené domácnosti spolehlivého partnera v podobě společnosti Loxone. Mozkem celého systému je Loxone Miniserver, který propojuje všechny požadované technologie a zařízení v domácnosti (včetně např. tepelného čerpadla). Dochází tak k jejich vzájemnému centrálnímu řízení bez nutnosti zásahu.

Schéma fungování miniservera chytré domácnosti

Zdroj: De Dietrich

Přes mobilní aplikaci Loxone pak mají členové domácnosti přesné informace o jejím provozu a vybrané funkce tak mohou i ovládat. Připojení tepelného čerpadla do systému chytré domácnosti Loxone je velmi snadné. Základem tohoto řešení je instalace odpovídajícího silového rozvaděče a komunikace tepelného čerpadla s Miniserverem probíhá přes speciální externí rozhraní Modbus. Tepelné čerpadlo předává údaje o teplotě vody, tlaku, režimu, ve kterém se nachází. Miniserver naopak informuje tepelné čerpadlo o požadované teplotě vody. Úloha systému Loxone je poté udržovat požadovanou teplotu v domě. Její regulace probíhá maximálně efektivně automatickým řízením tepelného čerpadla a dalších zařízení. Pomocí dat o aktuálních teplotách ze senzorů řídí Miniserver potřeby natápění. Nadstavbou lze získat i zónovou regulaci tepla pomocí proporcionálně regulovaných hlavic topení. Spojením
Loxone a De Dietrich navíc vzniká i servisní prostředí. O jakémkoli problému v systému vytápění se uživatel ihned dozví přes notifikaci
do smartphonu.

De Dietrich

Zdroj: De Dietrich

Z pohledu bezpečnosti systému Loxone je benefitem ukládání
provozních dat výhradně v místě instalace, tedy doma. Kompatibilita výrobků De Dietrich do tohoto systému vyjadřuje získaná certifikace ´works with Loxone´.

Zdroj: De Dietrich

Kategorie: Vytápění
Tagy: centrální větrání chytrá domácnost klimatizace Od partnerů tepelná čerpadla topeni
Sdílejte článek