tepelná čerpadla

Compress 5800
Vytápění

Tepelná čerpadla Bosch Compress: Nechte přírodu, ať zatáhne energie za vás!

Ať už dům stavíte, nebo rekonstruujete, a právě stojíte před dilematem, jaký zdroj úsporného vytápění a ohřevu teplé vody zvolit, určitě máte v hledáčku i tepelné čerpadlo. Následující tipy vám pomohou při rozhodování.

Kuchyně s pračkou
Spotřebiče

Zemní tepelná čerpadla od značky Bosch – tišeji už to nejde

Nová tepelná čerpadla Compress 7800i LW (země/voda) od společnosti Bosch se vyznačují svojí vysokou účinností (SCOP až 5,55) a tichým provozem díky nejnovější invertorové technologii. Čerpadla umí vytápět, ohřívat vodu a v letních měsících i chladit.

Nova rada tepelnych cerpadel vzduch-voda
Spotřebiče

Jak splnit nové energetické normy pro váš dům? Vsaďte na účinná tepelná čerpadla Panasonic!

Rostoucí požadavky na využívání obnovitelných zdrojů energie (OZE) v systémech vytápění a chlazení se týkají rodinných domů již řadu let. Pokud stavíte, musíte splnit přísné podmínky na spotřebu neobnovitelné energie. A jestli vás neláká si nastavovat v zimních měsících teplotu na 18 °C, potřebujete chybějící energii doplnit právě z OZE. Pro svou vysokou energetickou účinnost jsou ideální volbou tepelná čerpadla typu vzduch-voda. Kvalitním příkladem tohoto typu čerpadel jsou modely Panasonic Aquarea, které se vyrábějí již sedmým rokem v Plzni.

Bosch Home Comfort na veletrhu Aquatherm 2024
Novinky

Bosch Home Comfort na veletrhu Aquatherm 2024: Vytápějte udržitelně #LikeABosch

Společnost Bosch Termotechnika s.r.o. nabízí ve svém portfoliu výrobky z oblasti vytápění, chlazení a přípravy teplé vody, které ohromí německou kvalitou, technickou vyspělostí, perfektním zpracováním a v neposlední řadě fascinujícím designem.

Dům v zimě
Vytápění

Tepelná čerpadla Panasonic T-CAP se mrazu neleknou. Skvěle fungují i v – 28 °C!

Leden přinesl do letošní zimy silné mrazy, při kterých teploty na severovýchodě republiky spadly i k –20 °C. Právě v tak chladných podmínkách je důležité vlastnit spolehlivé tepelné čerpadlo, které si udrží funkčnost i účinnost. Příkladem takového čerpadla je jednotka T-CAP, která se v řadě Aquarea M začíná vyrábět ve specializovaném závodě v Plzni. Těmto jednotkám nevadí ani teploty – 28 °C!

Vaillant Group Czech
Vytápění

Podle jakých kritérií vybrat to správné tepelné čerpadlo

I přes velký boom tepelných čerpadel, tlak energetické krize a nutnost ochrany životního prostředí v nás tepelná čerpadla stále vzbuzují mnoho otázek. Vyplatí se, jaká je návratnost, jsou účinná? Hodí se všude, nebo jen pro novostavby? Je jejich instalace náročná, vyžaduje venkovní jednotka spoustu prostoru? Pracují tepelná čerpadla pouze s podlahovým vytápěním? Nebude venkovní jednotka hlučná? Pokud vás trápí jen toto, pak se nemáte čeho obávat.

Vaillant Group Czech
Vytápění

Tepelné čerpadlo od tradičního výrobce tepelné techniky

Značka Protherm se představila na českém trhu již v roce 1992. Tehdy byl jejím nejvýznamnějším výrobkem elektrický kotel, který v sortimentu představuje jeden z hlavních produktů dodnes.

Schlieger_tepelne cerpadlo_detail
Vytápění

Pořízení tepelného čerpadla a jeho financování

Tepelné čerpadlo je moderní zařízení, které zajišťuje ekologické a ekonomické vytápění, slouží k ohřevu vody i k chlazení budov v letních měsících. Jeho pořízení bez dotací stojí podle jeho výkonu orientačně 220 000 až 350 000 Kč včetně DPH a instalace a s jeho financováním může majitelům nemovitostí pomoci řada zajímavých dotačních titulů a aktuálně i akčních slev.

IMG_5529
Vytápění

Česká jednička v OZE expanduje do západní Evropy díky umělé inteligenci

Schlieger, česká jednička v segmentu OZE s více než 15 000 realizacemi, zahájila expanzi do západní Evropy – konkrétně na německý a rakouský trh. V obou zemích momentálně operuje s 60 montážními týmy a dodává fotovoltaické systémy, tepelná čerpadla i solární kolektory více než 100 obchodním partnerům. Do konce roku plánuje Schlieger na nových trzích instalovat více než 10 MWp solárního výkonu. Běžná čekací doba na FVE systémy se přitom v současnosti v těchto zemích pohybuje kolem 1,5 až 2 let.

WPL_09_17_ICS
Vytápění

Nezapomeňte na povinnou výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva. Zbývá vám rok

Zbývá necelý rok na výměnu kotlů na pevná paliva, které již nesplňují dnešní legislativní a ekologické požadavky. Je tedy nejvyšší čas začít plánovat. Před úspěšnou výměnou kotle je potřeba vše pořádně promyslet, vybrat správný produkt a hlavně – najít spolehlivého dodavatele a realizátora. Nebojte, v tomto článku vám představíme, jak na to.