tepelná čerpadla

Dům v zimě
Vytápění

Tepelná čerpadla Panasonic T-CAP se mrazu neleknou. Skvěle fungují i v – 28 °C!

Leden přinesl do letošní zimy silné mrazy, při kterých teploty na severovýchodě republiky spadly i k –20 °C. Právě v tak chladných podmínkách je důležité vlastnit spolehlivé tepelné čerpadlo, které si udrží funkčnost i účinnost. Příkladem takového čerpadla je jednotka T-CAP, která se v řadě Aquarea M začíná vyrábět ve specializovaném závodě v Plzni. Těmto jednotkám nevadí ani teploty – 28 °C!

Vaillant Group Czech
Vytápění

Podle jakých kritérií vybrat to správné tepelné čerpadlo

I přes velký boom tepelných čerpadel, tlak energetické krize a nutnost ochrany životního prostředí v nás tepelná čerpadla stále vzbuzují mnoho otázek. Vyplatí se, jaká je návratnost, jsou účinná? Hodí se všude, nebo jen pro novostavby? Je jejich instalace náročná, vyžaduje venkovní jednotka spoustu prostoru? Pracují tepelná čerpadla pouze s podlahovým vytápěním? Nebude venkovní jednotka hlučná? Pokud vás trápí jen toto, pak se nemáte čeho obávat.

Vaillant Group Czech
Vytápění

Tepelné čerpadlo od tradičního výrobce tepelné techniky

Značka Protherm se představila na českém trhu již v roce 1992. Tehdy byl jejím nejvýznamnějším výrobkem elektrický kotel, který v sortimentu představuje jeden z hlavních produktů dodnes.

Schlieger_tepelne cerpadlo_detail
Vytápění

Pořízení tepelného čerpadla a jeho financování

Tepelné čerpadlo je moderní zařízení, které zajišťuje ekologické a ekonomické vytápění, slouží k ohřevu vody i k chlazení budov v letních měsících. Jeho pořízení bez dotací stojí podle jeho výkonu orientačně 220 000 až 350 000 Kč včetně DPH a instalace a s jeho financováním může majitelům nemovitostí pomoci řada zajímavých dotačních titulů a aktuálně i akčních slev.

IMG_5529
Vytápění

Česká jednička v OZE expanduje do západní Evropy díky umělé inteligenci

Schlieger, česká jednička v segmentu OZE s více než 15 000 realizacemi, zahájila expanzi do západní Evropy – konkrétně na německý a rakouský trh. V obou zemích momentálně operuje s 60 montážními týmy a dodává fotovoltaické systémy, tepelná čerpadla i solární kolektory více než 100 obchodním partnerům. Do konce roku plánuje Schlieger na nových trzích instalovat více než 10 MWp solárního výkonu. Běžná čekací doba na FVE systémy se přitom v současnosti v těchto zemích pohybuje kolem 1,5 až 2 let.

WPL_09_17_ICS
Vytápění

Nezapomeňte na povinnou výměnu nevyhovujícího kotle na tuhá paliva. Zbývá vám rok

Zbývá necelý rok na výměnu kotlů na pevná paliva, které již nesplňují dnešní legislativní a ekologické požadavky. Je tedy nejvyšší čas začít plánovat. Před úspěšnou výměnou kotle je potřeba vše pořádně promyslet, vybrat správný produkt a hlavně – najít spolehlivého dodavatele a realizátora. Nebojte, v tomto článku vám představíme, jak na to.

PIC00010836-00
Vytápění

Nejúspornější ohřev vody – tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody využívá pro ohřev vody energii z okolního prostředí. Navíc je zcela tiché a zároveň velmi efektivní. Můžete si tak užívat teplou vodu po celý rok za nízké náklady. Pokud máte fotovoltaický systém, není nic jednoduššího než na něj čerpadlo pro ohřev vody připojit a být zcela samostatní.

PIC-Tepelné čerpadlo-Stiebel Eltron05
Vytápění

5+1 tip, jak správně vybrat tepelné čerpadlo

Chystáte rekonstrukci či stavbu nového domu a uvažujete nad pořízením tepelného čerpadla, ale ve světě ekologického vytápění si připadáte ztraceni? Nebo patříte mezi smolaře, kteří po koupi tepelného čerpadla zjistili, že jim produkt nefunguje tak, jak by měl? Nezoufejte, právě pro vás přinášíme 5+1 tip, jak správně vybrat tepelné čerpadlo a na co si dát při výběru pozor.

Tepelné čerpadlo- Stiebel Eltron-5
Vytápění

Novinka od společnosti STIEBEL ELTRON: Set invertorového tepelného čerpadla vzduch-voda k vytápění i chlazení

Využívání tepelných čerpadel pro vytápění domů a dalších prostor je dnes oblíbenou záležitostí. S horkými letními dny se však nabízí otázka, jak prostory efektivně ochladit.

Ovládání vytápění
Vytápění

Teplo čerpané ze země

Jednou z cest výrobce tepelné technologie De Dietrich k úsporám v rodinném rozpočtu je nabídka tepelných čerpadel typu země – voda.