FOTO: KORADO, a.s.

Dobře vybrat otopná tělesa pro novostavbu nebo rekonstrukci znamená ušetřit za energii

23. 10. 2014
Diskuze (1)
Sdílet

Stavíte nový dům či rekonstruujete a přemýšlíte, jak ušetřit na energiích? Média denně informují o trendech k energeticky úspornému bydlení, reklamy volají „S námi za plyn ušetříte“ apod. Víte však, kde úspory začínají a prakticky i končí?

Je dobré si uvědomit, že úspory energií začínají i volbou správného otopného tělesa, ať se jedná o jakoukoliv novou stavbu či rozsáhlou rekonstrukci. Víte o tom, že moderní otopná tělesa, jako jsou radiátory a konvektory představují nejen vysoký výkon, ale i úspory energie? Že při využití tepelných čerpadel hraje významnou roli volba správného konvektoru, který efektivně topí i při nízké teplotě vody v otopném systému? Navíc konvektory umožňují v létě dochlazování nebo dokonce i chlazení v rámci jediného okruhu. Že existují moderní radiátory, které kromě novostaveb využijte i při rekonstrukcích a které přesně padnou na místo starých deskových, včetně napojení? Navíc nové radiátory, např. KORADO, disponují tzv. řízeným zatékáním, díky kterému můžete topit např. jen přední deskou a neohřívat zbytečně vodu v celém tělese. Toto jsou cesty jak vždy šetřit za elektrickou energii nebo plyn, které jsou potřeba pro ohřívání vody a bez změny dodavatele. Nové radiátory i konvektory dokáží pružněji a rychleji reagovat na požadovanou změnu teploty, mají vyšší účinnost a prokazatelně nižší energetickou náročnost oproti standardním otopným tělesům.

Podlahový konvektor s ventilátorem. FOTO: KORADO, a.s.

FOTO: KORADO, a.s.

Deskové otopné těleso s řízeným zatékáním.

FOTO: KORADO, a.s.

Závěrem: Úspory energií začínají u volby vhodných otopných těles pro každou stavbu. Stačí si správně vybrat. Nízká spotřeba, vysoký výkon a design. Pokud máte dojem, že se budete muset orientovat ve všemožných nabídkách, máme pro Vás tip. Největší český výrobce otopných těles (www.korado.cz) nabízí zcela vše. S jistotou kvality a 50 letou tradicí.

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.

Kategorie: Vytápění
Tagy: otopna telesa vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze

  • Moc se mi líbí jejich podlahové konvektory Koraflex. V obývacím pokoji máme prosklenou stěnu s posuvnými dveřmi zasklenou jen dvojsklem a při velkých mrazech jde od ní zima a sklo se rosí. Plánuji výměnu radiátorů a při tom bych chtěl před tuto stěnu umístit konvektor, který by se napojil na stávající rozvody. Snad bude výška podlahy 13 cm stačit pro zapuštění konvektoru. Domluvím se s topenářem.

    Dan