Zdroj: Zehnder Group

Komfortně temperovaný čerstvý vzduch ve všech ročních obdobích

06. 06. 2022 Sdílet

Ať už jde o moderní individuálně stavěný nebo montovaný rodinný dům, jsou stále žádanější větrací systémy s rekuperací tepla s dochlazováním a dohřevem vzduchu.

Promyšlená kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a tepelného výměníku Zehnder ComfoClime splňuje nejen nejvyšší standardy kvality a energetické účinnosti, ale zajišťuje vysokou úroveň zdravého bydlení a pohodlí v celém domě či bytě.

Temperování vzduchu po celý rok

V tropických letních dnech se interiéry často přehřívají, což má za následek nepříjemné vnitřní klima. To může vést k problémům se spánkem v noci a představovat zvýšená zdravotní rizika. Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime zabraňuje přehřívání místností a automaticky zajišťuje jejich optimální temperování. V zimě navíc dokáže ohřát přiváděný vzduch na konstantní příjemnou teplotu a zajistit tak vysoký komfort po celý rok.

Klimatický modul Zehnder ComfoClime

Zehnder ComfoClime je klimatický modul pro temperování vzduchu, který v létě pomáhá snižovat riziko přehřívání interiérů a v zimě vnitřní prostory dohřívá.

Kvalitní větrání je základ

Oblíbená větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q se postará o stálý přísun čerstvého vzduchu. Škodliviny a nečistoty z venkovního vzduchu jsou zachytávány v jemných filtrech a výkonný entalpický výměník zabezpečuje komfortní rekuperaci tepla, vlhkosti a chladu až z 95 %.

Zehnder ComfoClime

Zehnder ComfoClime se instaluje na větrací jednotku ComfoAir Q a umožňuje tak splnit požadavky na modernizaci nejen v novostavbách, ale také v místech, kde už větrací systém Zehnder plní svou úlohu. Zdroj: Zehnder Group

Zehnder ComfoClime

Tato inovativní jednotka upravuje vzduch pokročilým způsobem díky nejmodernější invertorové technologii na bázi tepelného čerpadla vzduch-vzduch. S nízkou hlučností i při plném provozním režimu. Zdroj: Zehnder Group

Přídavný klimatický modul Zehnder ComfoClime

Tepelný výměník Zehnder ComfoClime ještě více zpříjemňuje vnitřní klima tím, že v létě dochlazuje a v zimě dohřívá vzduch, přiváděný do obytných prostor, energeticky účinným způsobem. Využívá k tomu 100% čerstvý vzduch, na rozdíl od klimatizačních jednotek, které jsou zpravidla založeny na cirkulaci vzduchu.

Zehnder ComfoClime

V kombinaci s jednotkou Zehnder ComfoAir Q využívá 100% čerstvý vzduch, bez recirkulace. Obsah CO2 tak zůstává nízký a vnitřní klima je zdravé a komfortní. Zdroj: Zehnder Group

Díky nepřetržité dodávce čerstvého vzduchu zůstává obsah CO2 nízký a vnitřní prostředí je tak zdravé a příjemné. Zehnder ComfoClime – představuje řešení Plug & Play, jednoduše se instaluje přímo na větrací jednotku, umožňuje inteligentní a snadné ovládání pomocí aplikace.

Zehnder ComfoClime

Zehnder ComfoClime je standardně vybaven wifi připojením a lze jej pohodlně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Výhodou je také rychlý způsob uvedení do provozu Plug and Play. Zdroj: Zehnder Group

Méně energie a automaticky větší komfort bydlení

Klimatická nadstavba Zehnder ComfoClime pracuje modulačně. Zařízení s invertorovou technologií odebírá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přivádí tepelnou energii efektivně a ekologicky. Průkopnická technologie nabízí maximální komfort při minimální spotřebě energie.

Výhody pro koncové zákazníky:

  • Komfortní teplota přizpůsobená aktuálním potřebám: příjemně chladné místnosti v létě, dohřev vzduchu v zimě
  • Velmi tichý provoz
  • Přímé ovládání aplikací pomocí integrovaného wifi připojení

Výhody pro odborníky:

  • Rychlé a snadné uvedení do provozu díky technologii Plug & Play
  • Úspora místa – zařízení se jednoduše umístí na jednotku Zehnder ComfoAir Q
  • Optimální instalace: vzduchová hrdla lze pro připojení k rozvodům vzduchu individuálně natáčet
  • Flexibilní: Zehnder ComfoClime nabízí levé a pravé provedení, nastavitelné pomocí aplikace

Význam řízeného větrání s rekuperací tepla roste

Od začátku roku 2022 platí nové energetické požadavky na novostavby a větší rekonstrukce. Instalace systému větrání s rekuperací tepla Zehnder představuje velmi silný prostředek ke splnění požadavků zpřísněných předpisů a v době rostoucích cen energií vede k úspoře nákladů. Klimatická jednotka Zehnder ComfoClime společně s ComfoAir Q přispívá k zabezpečení vyššího komfortu v rodinném domě a zisku lepší kategorie PENB (průkazu energetické náročnosti budovy).

Poptejte řešení větrání s rekuperací tepla Zehnder, připravíme vám nabídku na míru.

Bezplatný návrh systému a nezávazná cenová nabídka

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o

Kategorie: Vytápění
Tagy: Od partnerů rekuperace větrací systémy větrání s rekuperací
Sdílejte článek