foto Schiedel

Komín, kterým se můžete pochlubit

02. 08. 2018 Sdílet

Situaci, kdy jste přišli k někomu na návštěvu a hostitel se vám chlubil novým autem, zbrusu novou kuchyní nebo posledním modelem všestranného kuchyňského robotu jistě znáte. Aby někdo zmiňoval nový komín, není tak úplně běžné. Komín byl sice vždy považován za důležitou součást domu, ale rozhodně nepatřil k designově zajímavým částem domu, které stojí za zmínku.

Komínové systémy bodují i na veletrzích

Časy se ale mění a nejnovější typy komínových systémů bodují nejen po technické stránce, ale i v designových soutěžích. Stále se sice jedná o průduch, který odvádí spaliny od tepelného spotřebiče, ale jak vzhled tak technické zpracování urazilo obrovský kus cesty.

Monolitický komínový systém Kingfire se zabudovanou krbovou vložkou získal v minulých letech několik ocenění na mezinárodních designových soutěžích. Například typ Kingfire Lineare získalo prestižní Red dot Award. foto Schiedel

Monolitický komínový systém Kingfire se zabudovanou krbovou vložkou získal v minulých letech několik ocenění na mezinárodních designových soutěžích. Například typ Kingfire Lineare získalo prestižní Red dot Award. foto Schiedel

Systémové komíny jsou zárukou bezpečného provozu

Velmi populární je v poslední době instalace krbové vložky, jejíž plápolající oheň dokáže udělat s atmosférou domu a tepelným komfortem zázraky. Ale není to pouze krb, který na sebe dokáže strhnout pozornost, ale i komín, který od krbu odvádí spaliny. Alfou a omegou by ale měl zůstat bezpečný odvod spalin, který je pro chod domácnosti klíčový. Veškeré experimenty v této oblasti by měli být striktně zapovězeny. Protože nesprávně provedený komín znamená hazard z vaším zdravím a majetkem. Požáry vzniklé od špatně nainstalovaných komínů nejsou u nás výjimkou. Udržované systémové komíny jsou zárukou bezchybného provozu a navíc v případě jakýchkoliv problémů na ně uplatníte záruku, která mnohdy dosahuje až 30 let.

Systémový komín vám ušetří spoustu problémů a starostí. foto Schiedel

Systémový komín vám ušetří spoustu problémů a starostí. foto Schiedel

Novinka Permeter Smooth Air okouzlí vzhledem i technickým zpracováním

Bezpečný odvod spalin od krbových kamen v kombinaci s esteticky zajímavým zpracováním rozhodně splňuje poslední novinka společnosti Schiedel – lehký nerezový komínový systém Schiedel Permeter Smooth Air. Tento komínový systém je určen pro odvod spalin od krbových kamen. Novinkou je ale přívod vzduchu potřebného k hoření meziprostorem komínového pláště, což je výhodné zejména v nízkoenergetických domech s řízeným větráním a rekuperací tepla. Přívod spalovaného vzduchu komínovým pláštěm byl doposud standardem pouze u prémiových keramických komínových systémů.

Ať bílý …

Ať bílý …

...nebo černý, každopádně vždy elegantní. foto Schiedel

…nebo černý, každopádně vždy elegantní. foto Schiedel

Elegantní komín ve třech barevných variantách

Zajímavá je i estetická stránka celého systému. Po celé délce komínového tělesa zmizely klasické spoje se sponami. Výsledkem je hladký komín velmi elegantního vzhledu. Bonusem je možnost výběru ze tří barevných provedení: bílé, šedé a černé. Komín je tak možné sladit s interiérem nebo ho naopak barevně odlišit a nechat ho vyniknout.

ZDROJ: PR článek společnosti Schiedel, s.r.o.

www.schiedel.com/cz

Kategorie: Vytápění
Tagy: kamna komínové systémy komíny Krbová kamna Od partnerů schiedel
Sdílejte článek