Krbová kamna

krbová kamna
Vytápění

Nevěřte dezinformacím! Krbová kamna ani krbové vložky se zakazovat nebudou!

Informace o údajném zákazu topení v krbových kamnech a krbových vložkách jsou nepravdivé a vyvolávají zbytečné znepokojení, což má negativní dopad na rozhodování o způsobech vytápění domácností. Jako jedni z předních evropských výrobců těchto topidel chceme na tyto zprávy reagovat a uvést věci na pravou míru.

Krbová kamna Sargas
Vytápění

Zatopit v kamnech si můžete už tuto zimu

Tento rok uvedla společnost Schiedel na trh dvě cenově i technologicky zajímavé novinky, krbová kamna Schiedel SARGAS a MIMAS v kombinaci s komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air.

Pohled do stromů- Schiedel
Vytápění

Budoucnost vytápění dřevem máme ve svých rukou

Přechod na tzv. zelenou energetiku se v současnosti řídí příslovím, když se chce, všechno jde. Problém je, že vůle ke změně není samozřejmostí. Někde panuje nevědomí,  někde tlaky různých lobby, někde samozřejmě hraje roli ekonomické hledisko a jinde naše pohodlnost. Technologie máme ve svých rukou, ale tempo jejich uplatnění stále pokulhává. Nicméně fakt, že změnu máme na dosah, je pro naši budoucnost pozitivní.

Nová generace krbových kamen Schiedel
Vytápění

Nová generace krbových kamen s efektivnějším spalováním

Chytrá domácnost je pojem, který uslyšíme čím dál častěji. Hlavním cílem těchto technologických “vychytávek“ je především zefektivnění procesů v našich domovech, které přináší především úspory. Právě u spotřeby energií mají tzv. smart doplňky největší smysl.

Monolitický komínový systém zabudovaný v dělící příčce
Vytápění

V krbových kamnech vytápějte efektivně!

Vytápění dřevem může být velmi úsporné a ekologické. Je třeba ale zapojit selský rozum a povolat na pomoc moderní techniku.

Krbová kamna v interiéru
Vytápění

Akumulace versus teplovodní výměník: Co je lepší na pravidelné topení?

Vytápění dřevem vypadá čím dál tím více jako rozumná volba. Krbová kamna jsou přitom šikovným řešením, které má vícero praktických výhod. Jaký typ si však vybrat, když je chcete používat na pravidelné vytápění?

Ruce se natahují ku krbu
Vytápění

Způsob vytápění jako strategické rozhodnutí

Otázka, jakým způsobem budeme vytápět a zásobovat energií náš interiér, se ještě před několika lety řídila zejména mírou návratnosti vynaložených investic. Dnes hraje významnou roli i strategické hledisko. Ačkoliv nemáme křišťálovou kouli, která nám by nám dokonale předpověděla ceny komodit v příštích letech, určité tendence jsou jasné. Zejména obnovitelné zdroje nezávislé na velkých dodavatelích energie patří jednoznačně k preferovaným. Ať už využijete energii ze slunce a k vytápění některý z obnovitelných zdrojů, rozhodně nešlápnete vedle.

Krbovové kamna v moderním dome
Vytápění

Proč si nezatopit v zimě v krbu?

Těsně před začátkem topné sezóny uvádí společnost Schiedel na trh dvě novinky. Ty rozšiřují portfolio komínových těles s kompatibilními krbovými kamny.

Moderní krbová kamna TILU
Vytápění

Moderní krbová kamna TILU

Design krbových kamen TILU L je jasně daný pravoúhlými prvky. V kombinaci s kompaktními proporcemi si kamna najdou své místo v každém moderním interiéru.

Krbová kamna v kuchyni
Vytápění

Schiedel Sirius pro maximálně ekologické vytápění dřevem

Vytápění dřevem se dostává v souvislosti s energetickou krizí doslova na výsluní. Základním předpokladem je ale sázka na spolehlivé dodavatele a moderní technologie, které dokáží maximálně využít potenciálu dřeva s minimálním dopadem na životní prostředí.