Nová generace krbových kamen s efektivnějším spalováním
Zdroj: Schiedel

Nová generace krbových kamen s efektivnějším spalováním

16. 05. 2023 Sdílet

Chytrá domácnost je pojem, který uslyšíme čím dál častěji. Hlavním cílem těchto technologických “vychytávek“ je především zefektivnění procesů v našich domovech, které přináší především úspory. Právě u spotřeby energií mají tzv. smart doplňky největší smysl.

Společnost Schiedel představila novou generaci krbových kamen KINGFIRE SC, které se pomocí jednoduché aplikace propojí s mobilním telefonem. Zákazník tak má po ruce přesnou analýzu procesu hoření v kamnech, která napoví, kdy přiložit, aby kamna nekonzumovala více dřeva než je nutné, případně neprodukovala více škodlivin, než je zdrávo.

Krbová kamna KINGFIRE KANTO

Zdroj: Schiedel

Před koupí krbových kamen by se každý uživatel měl informovat, jak správně topit. Jaké dřevo přikládat, jak roztopit a v jakých intervalech přikládat. Co totiž vypadá jednoduše, zas tak snadné není. Na spotřebu a množství produkovaných spodin mají všechny tyto úkony zásadní vliv.

Krbová kamna KF RONDO SC

Zdroj: Schiedel

Správné dřevo si zákazník musí opatřit sám. Aplikace analyzuje teplotu uvnitř kamen a napoví, kdy přiložit. Při dodržení doporučených postupů se společnosti Schiedel podařilo snížit hodnotu výkonu krbových kamen KINGFIRE SC na 6 kW. Tím se opět zvýšily hodnoty energetické účinnosti.

Všechny modely SC jsou certifikovány štítkem ECO s označením A+, což znamená, že splňují nejpřísnější předpisy pro městské lokality.

Komerční informace; zdroj: Schiedel

Kategorie: Vytápění
Tagy: chytra domacnost krbové kamna vytápení domu
Sdílejte článek