Zdroj: Romotop

Krbová kamna s teplovodním výměníkem mohou vytápět celý dům

15. 08. 2022 Sdílet

Krbová kamna s teplovodním výměníkem vám dopřejí prožitek z uklidňujícího pohledu do ohně, ale také nezávislost. Díky nim se totiž stanete svým vlastním dodavatelem tepla. Tento typ kamen dokáže vytápět celý dům nebo byt a k tomu prokazatelně ušetří náklady na vytápění. Záleží na tepelné ztrátě objektu, zvoleném způsobu předávání tepla, technickém řešení a požadavcích zákazníka.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou velmi účinná. Pokud jsou technicky dobře navržena, instalována a jejich uživatel je správně provozuje, pak je jejich přínos opravdu velký. Připojují se obvykle na stávající systém soustavy otopné vody, kterou ohřívají, a teplo je tak rozváděno do jednotlivých místností. Současně lze jimi ohřívat i užitkovou vodu. Často se využívá i možnosti akumulační nádrže. Ta pomáhá akumulovat teplo v době, kdy zrovna není v domě potřeba dále vytápět, ale zároveň nechcete nechat kamna úplně vyhasnout. Tímto způsobem si jednoduše nastřádáte tepelnou energii na dobu, kdy jste v zaměstnání a chcete se vrátit do vyhřátého domu.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Zdroj: Romotop

Na teplovodní výměník a kvalitu použitých materiálů u krbových kamen ROMOTOP se můžete spolehnout. Na jejich konstrukční řešení i samotnou výrubu je kladen velký důraz. Také bezpečnost provozu je samozřejmostí. Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou ekologická a bývají první volbou pro nízkoenergetické domy.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Zdroj: Romotop

Jestli už přemýšlíte o tom, jak krbová kamna s teplovodním výměníkem zakomponovat do interiéru, nemusíte mít žádné obavy. Na výběr máte hned několik verzí obkladů. Tradiční keramika vás nadchne svými akumulačními schopnostmi, ale i možností volby různých barevných odstínů. Pokud chcete vše držet v minimalistickém duchu, sáhněte po materiálech jako plech nebo kámen.

Více na www.romotop.cz

Zdroj: PR článek společnosti Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: designové vytápění krbové kamna sálavé vytápění teplovodní krby teplovodní vytápění
Sdílejte článek