Předejděte bolestem hlavy a špatnému spánku správným větráním

Předejděte bolestem hlavy a špatnému spánku správným větráním

15. 05. 2019 Sdílet

Zvýšené množství oxidu uhličitého může navozovat ospalost a únavu. Když se jeho obsah zvyšuje, může docházet k bolestem hlavy, špatnému spánku či nevolnostem.

Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak významně ovlivňuje kvalita vnitřního prostředí v pokoji naše zdraví. Nízká kvalita se objevuje především v rekonstruovaných a nově zateplených budovách, kde byla vyměněna stará okna za nová, těsnější, čímž se zamezilo přirozenému větrání. Ovšem výměna vzduchu otevřeným oknem je neefektivní způsob větrání bez jakékoliv kontroly.

Věděli jste že..?

Věděli jste, že …hodnota CO2 v ložnicích dosahuje vysokých hodnot?

Jen dýcháním vyprodukuje jedna osoba 450 litrů CO2 za jeden den. V nevětraných ložnicích dosahuje hodnota CO2 alarmujících hodnot.

Věděli jste, že …dospělý člověk potřebuje v průměru 7 litrů čerstvého vzduchu každou minutu? To znamená denní potřebu 10 000 litrů za den.

Věděli jste, že …typická rodina vyprodukuje 10 litrů vlhkosti za jeden den.

Jako vhodné řešení se tak nabízí větrací jednotky, které zajistí dostatečnou výměnu vzduchu v interiéru bez zatěžování vnějšími vlivy a dokonce i bez zásahu uživatele obytného prostoru. Technologie rekuperace prošly během posledních let značným vývojem a jsou mnohem dostupnější.

V budovách prožijeme asi 80 % svého života. Do tohoto období patří nejen čas strávený v domácnosti, ale i v kancelářských budovách nebo v obchodech. Právě v domácnosti máme ale největší možnost kvalitu vnitřního prostředí ovlivnit. Kdo chce doma dobře dýchat a zároveň mít teplo, musí umět vyvážit tři složky přispívající k vytvoření komfortního prostředí. Kromě teploty jako takové má na naši pohodu vliv také vlhkost vzduchu, rychlost jeho proudění a v neposlední řadě koncentrace CO2. Právě proto je důležité větrání nepodceňovat a věnovat mu patřičnou pozornost.

FOTO KORADO

FOTO KORADO

Rekuperace na míru

Do panelových bytů či rekonstruovaných domů se nabízí lokální větrací jednotky s rekuperací, které nepotřebují žádné potrubní rozvody. Instalují se přímo do obvodové zdi větrané místnosti. Vzduch současně odvádějí i přivádějí, přičemž díky zabudovanému výměníku jsou schopny předávat teplo zpět do interiéru. Účinnost rekuperace těchto zařízení se pohybuje v rozmezí 60 až 90 %. Zvolit můžete například lokální rekuperační jednotky od firmy KORADO z modelové řady KORASMART. Výměnné filtry použité ve větracích jednotkách zachycují prach a pyl, čímž snižují možnost vzniku alergií. Jednotky dále také redukují vlhkost a tím zamezují tvorbě plísní, která vzniká právě při nedostatečném větrání.

FOTO KORADO

FOTO KORADO

Lokální nástěnnou větrací jednotku s rekuperací KORASMART TUBE 2400E vybavenou dálkovým ovládáním je možné ovládat i přes aplikaci na tabletu nebo mobilním telefonu a může tak být součástí inteligentního řešení domácnosti. Navíc je poměrně malá a estetická takže nebude vadit v žádném interiéru.

FOTO KORADO

FOTO KORADO

Kvalita vnitřního prostředí významně ovlivňuje zdraví. Teplota a větrání je pro náš život v budovách ještě důležitější, než světelné nebo akustické mikroklima. Základem pro zdravé prostředí a regeneraci lidského organismu je proto dostatek čerstvého vzduchu a tepelná pohoda.

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO

Kategorie: Vytápění
Tagy: větrání s rekuperací
Sdílejte článek