Pro bytové domy jedině centrální vytápění

05. 09. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Jaký způsob vytápění zvolit, řešil každý, kdo si staví rodinný dům. Stejné rozhodnutí je však třeba učinit i v případě bytových domů.   Individuální versus centrální Individuální vytápění je pro bytové domy tím nejhorším možným […]

Jaký způsob vytápění zvolit, řešil každý, kdo si staví rodinný dům. Stejné rozhodnutí je však třeba učinit i v případě bytových domů.

 

Individuální versus centrální
Individuální vytápění je pro bytové domy tím nejhorším možným řešením. Při návrhu bytového domu je totiž nutné počítat s celkovou potřebou tepelné energie. Teplo má tu vlastnost, že se šíří všemi směry, vlivem tepelné výměny ohřívá chladnější místa. Individuální vytápění však počítá jen s potřebou daného bytu a již nezohledňuje to, že prostupem tepla vytápíte i chodby v objektu.

Volba centrálního zdroje
V našich podmínkách lze uvažovat o dvou způsobech centrálního zásobování teplem. Buď se napojíte na sítě centrálního zásobování tepelnou energií a nemusíte se již o nic starat, nebo si postavíte vlastní kotelnu. S ohledem na ekologii spíše plynovou než uhelnou jako tomu bylo v minulosti.

Jen málo lidí se chce v dnešní době zabývat vytápěním i jinak než jen tak, že otočí termoregulačním ventilem. A právě to jim dodávka tepelné energie ze sítí centrálního zásobování, na rozdíl od vlastní kotelny, umožňuje.Moderní způsob vytápění

Dodávky ze sítí centrálního zásobování tepelnou energií splňují veškeré nároky na moderní způsob vytápění. Nemusíte se díky nim o nic starat, máte jistotu bezpečí pro sebe i své blízké a dopad na životní prostředí je minimální. Všechna tato tvrzení si můžeme ilustrovat například na Pražské teplárenské, která je největším dodavatelem tepelné energie v Praze a patří mezi jedny z nejvýznamnějších v ČR.

Komfortní teplo
Pražská teplárenská nabízí provozování předávací stanice, což zaručuje, že se odběratelé nemusejí o nic starat. S tím je spojena i nabídka nonstop servisu, takže odběratelé nemusejí shánět opraváře, pokud se na zařízení cokoli stane, a čekat, až budou mít volno. Pokud je cokoli potřeba, stačí jediný telefonát a o zbytek se již postará Pražská teplárenská. Stejně tak revize, údržby či opravy zajišťuje automaticky podle potřeb zařízení a odběratelé se tím nemusejí zatěžovat, jako je tomu u vlastní kotelny.

Bezpečné teplo
Pražská teplárenská vyrábí tepelnou energii mimo místo spotřeby a k odběratelům je dopravována prostřednictvím topného média, které je na potřebnou a zároveň bezpečnou teplotu upravováno v předávací stanici. Odběratelům tak nehrozí nebezpečí výbuchu ani požáru.

 

Čisté teplo

Ekologie je v posledních letech dlouhodobě jedním z nejaktuálnějších témat. Pro některé je to však jen téma či oblast, které se začali věnovat teprve nedávno. Naproti tomu Pražská teplárenská realizuje konkrétní kroky již desítky let. Tepelnou energii proto vyrábíme s ohledem na maximální využitelnost paliva s co nejmenším vlivem na životní prostředí, a to ve zdrojích splňujících přísné emisní limity.

Všeobecný mýtus
Kolem dodávek ze sítí centrálního zásobování tepelnou energií panuje řada mýtů. Jeden z nejsilnějších je, že v sítích centrálního zásobování tepelnou energií si nemohu zatopit kdykoli. A právě opak je pravda. V sítích centrálního zásobování se tepelná energie dodává neustále, pouze v některých obdobích, typicky v letních měsících, je v předávací stanici okruh pro vytápění odstaven,. Stačí tedy jen dát pokyn svému dodavateli tepelné energie a ten již vše zařídí.

 

Více informací o dodávkách tepelné energie a možnostech jejich zajištění od Pražské teplárenské můžete nalézt na stránkách www.ptas.cz

Kategorie: Vytápění
Tagy: vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze