Radiátory s chytrými hlavicemi se postarají o tepelný komfort

Radiátory s chytrými hlavicemi se postarají o tepelný komfort

09. 10. 2019 Sdílet

Nejjednodušší cestou jak ušetřit za vytápění je účinná regulace teploty a zbytečné nepřetápění místností. Každý stupeň navíc je na vyúčtování znát. Neznamená to však, že bychom měli šetřit a mrznout. Stačí jen topit tolik, kolik je právě potřeba. Více v obýváku, méně v ložnici, snížit teplotu v době nepřítomnosti…

To vše mohou zvládnout i klasické radiátory, pokud je osadíte termostatickými hlavicemi od Somfy.

termostatická hlavice

Foto SOMFY

Mechanické hlavice můžete zcela jednoduše nahradit termostatickými hlavicemi Somfy, které pak ve spojení se systémem automatizace domácnosti TaHoma® budou efektivně regulovat teplotu, a to u každého radiátoru zvlášť. Snadno tak docílíte optimálních teplot v jednotlivých místnostech. Můžete si nastavit denní režim vytápění přesně podle chodu domácnosti a o vaše pohodlí tak bude postaráno automaticky. Stačí nastavit časy, kdy se vracíte z práce, nebo chodíte spát. Případně je možné využít schopnosti hlavic se učit. V takovém případě se hlavice naučí kolik času k dosažení teploty potřebují, a začnou natápět ve správný čas. Režimy je možné nastavit jednotlivě pro každý den v týdnu, samozřejmostí je možnost temperování v době delší nepřítomnosti. Celý systém lze ovládat odkudkoliv pomocí mobilní aplikace, můžete si tak například předem „přitopit“, když se neplánovaně vracíte dříve domů.

termostatická hlavice

Foto SOMFY

Systém TaHoma® dokáže propojit do jednoho celku žaluzie, rolety, markýzy, bránu, vrata, vytápění i světla. Celou domácnost tak můžete mít vždy pod kontrolou. Díky aplikaci pro chytré telefony můžete vše překontrolovat a vyřešit, ať jste kdekoliv.

Propojení termostatických hlavic Somfy do systému TaHoma je otázkou několika kliknutí. Balení obsahuje adaptéry pro všechny standardní typy radiátorů. Systém je napájen bateriemi a není třeba jej složitě připojovat.

termostatická hlavice

Foto SOMFY

● Pět režimů vytápění: Doma, Mimo domov, Spánek, Temperování, Manuální nastavení teploty
● Denní a týdenní kalendář
● Vzdálené ovládání odkudkoliv pomocí aplikace TaHoma®
● Detekce otevřeného okna
● Automatický učící se cyklus

Video k instalaci termostatických hlavic

Více informací na www.somfy.cz

ZDROJ: PR článek společnosti SOMFY

Kategorie: Vytápění
Tagy: designové radiátory termostatické hlavice
Sdílejte článek