Zdroj: De Dietrich

Strateo – tepelný komfort součástí interiéru

12. 11. 2021 Sdílet

Efektivní vytápění domu tepelným čerpadlem získává u investorů stále větší oblibu. I proto je v nabídce renomovaného výrobce De Dietrich oblíbený model Strateo.

Toto tepelné čerpadlo typu split řeší při rekonstrukci nebo v novostavbě hned několik požadavků najednou. Často se totiž stává, že vnitřní jednotku tepelného čerpadla je potřeba umístit do obytných prostor v interiéru, kde je limitovaný prostor, požadavek na minimální hlučnost a také vizuální dojem z daného technického zařízení.

Tepelné čerpadlo vodavzduch

Zdroj: De Dietrich

Tepelné čerpadlo vzduch-voda De Dietrich Strateo s integrovaným zásobníkem TV o objemu 190 l řeší všechny zmíněné požadavky. Výrobce jej nabízí ve třech výkonových verzích 4,5; 6 a 8 kW. Vnitřní modul zmíněného tepelného čerpadla ve velmi zdařilém designovém provedení, vybavený integrovaným elektrokotlem o výkonu 3 kW, vyniká půdorysnými, téměř čtvercovými rozměry 586 x 560 mm s celkovou výškou 1949 mm.

Tepelné čerpadlo rám připojení

Zdroj: De Dietrich

V případě nedostatku místa na technickou místnost tak lze vnitřní modul vhodně zakomponovat např. do kuchyňské linky. S venkovní jednotkou je propojen chladivovým potrubím, ve kterém cirkuluje nový typ chladiva R32 znamenající mnohem šetrnější přístup k životnímu prostředí. Zajímavostí je rovněž usnadněná montáž vnitřní jednotky pomocí nastavitelného rámu s uzavíracími ventily. Samozřejmostí tepelného čerpadla řady Strateo je možnost vzdáleného ovládání tepelného komfortu domova v kombinaci s prostorovým regulátorem SMART TC.

Více na www.dedietrich-vytapeni.cz

Zdroj: BDR thermea

Kategorie: Vytápění
Tagy: ekologie kombinované vytápění tepelná čerpadla tepelná čerpadla vzduch/voda úspora
Sdílejte článek