ZDROJ THORMA

Teplo Vašeho domova

29. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Během studených zimních nocí nám zpříjemňuje atmosféru pohled na plápolající oheň v krbu. Vnáší ideální teplo do našeho domova. Tento pocit a atmosféru máme z čistého skla.

Správnou technikou spalování se nám prodlouží životnost krbu. Udržování čistého skla nepotřebuje žádnou zvláštní znalost ani drahé pomůcky.

Techniky udržení čistého skla:

– Je potřebné používat kvalitní suché dřevo (s maximální vlhkostí 18 %). Dřevo je vhodné přenést před topením do teplé místnosti.
– Záleží i na velikosti polena, nesmí být příliš velké, spíše menší.
– Vybrané krby a krbová kamna mají oplach skla vzduchem, který nám napomáhá k samočištění skla.

Tyto tři techniky nám minimalizují zašpinění skla. Jsou to důležité kroky, které je potřebné sledovat při práci s krbem. Musí se dávat pozor na to, aby se dlouho nedusilo poleno v krbu. Dlouhé hoření polena a nepravidelný vzduch způsobuje zašpinění a zakouření skla. Ze začátku je potřebné, aby se do krbu dostalo dost vzduchu, než se rozhoř. Potom stačí ponechat sekundární přívod vzduchu podle výkonu.

Tah komína odvádí spaliny z krbu, tyto potřebují mít volnou cestu do výstupového hrdla až po konec komína. Pravidelně si nechte kontrolovat komín i výrobek kominíky, aby nedošlo k poruše respektive požáru.

I navzdory dodržování těchto pravidel je potřebné jednou za čas umýt sklo, vždy se čistí za studena. Existuje mnoho přípravků, jimiž se čistí sklo. Doporučuje se alespoň jednou za rok větší údržba krbu. Zde je potřebné sledovat rošt a ohniště. Dno ohniště je potřebné pořádně vyčistit a vykartáčovat.

Co když je sklo už špinavé?

Čištění skla pomocí popela:

– Popel je potřebné nanést na vlhký hadřík nebo na staré noviny. Jemně se rozetře po skle. Potom se popel odstraní čistým ubrouskem. Pokud se odstranily všechny nečistoty, musí se utřít ještě jednou čistým hadříkem. Doporučuje se použít popel, který vznikl pod roštem. Tato metoda čištění skla je velmi účinná a ekonomicky nenáročná.

Čištění skla pomocí speciálních přípravků:

– V obchodech s krby najdete i příslušenství k čištění a údržbě krbů. Zde můžete najít speciální gely a spreje na čištění skla. Sprej je potřebné nastříkat na sklo a nechat působit pár minut. Následně se sklo umyje vodou a doleští se čistým hadříkem.

Naše výrobky jsou vybaveny právě těmito technikami jako správný přívod vzduchu, ohniště s vysokou činností, které jsou ideální pro Vaše pohodlí a teplo Vašeho domova.

www.thorma.cz

ZDROJ: PR článek společnosti THORMA

Kategorie: Vytápění
Tagy: čištění skla kozuby krby THORMA vlhkost vzduchu
Sdílejte článek

Diskuze