Teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním KV 025W 01/02 BD

16. 09. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Podzim již klepe na dveře a sním spojené chladnější počasí, proto mnozí z Vás určitě přemýšlí nad zdrojem tepla pro svoje nové nebo stávající obydlí. Česká firma Romotop ze Suchdolu nad Odrou Vám přináší komplexní, ekologické a ekonomické řešení v podobě teplovodních krbových vložek KV 025W s přikládáním ze předu a KV 025W BD s přikládáním zezadu.

KV-025W zdroj: ROMOTOP spol. s r.o.

KV-025W zdroj: ROMOTOP spol. s r.o.

Podívejme se blíže, co vše je skryto uvnitř vložky se zadním přikládáním a co z ní dělá špičku na našem ba i dokonce na evropském trhu.

S jistotou lze říci, že tahounem celé vložky je průmyslově chráněný systém TRIPLE PASS vyvinutý firmou Romotop. Tento systém nám zaručí, že veškeré teplo uvolněné při topení projde třikrát teplovodním výměníkem. Při této trojnásobně delší cestě, dokáže výměník odebrat spalinám mnohem více tepla, než výměník standardního provedení. Rozdíl může být až o 10 % vyšší celková účinnost vložky KV 025W BD.

Parametry vložky KV 025W BD naleznete v tabulce 1.

TABV

Dnešní trendem výstavby jsou nízkoenergetické stavby, proto jsou dvířka opatřena dvěma nebo třemi skly se speciálním pokovením a zrcadlovým efektem pro co nejmenší průchod vyzařovaného tepla přes sklo do místnosti. Důležitou roli hraje i tepelná izolace výměníku o tloušťce až 50mm a u modelu s označením 02 je zaizolovaný i strop vložky, díky čemuž nedochází k prostupům tepla, kde to není žádoucí.

KV-025W-BD_rez

KV-025W-BD_rez zdroj: ROMOTOP spol. s r.o.

Zadní přikládací dvířka o tloušťce 90mm je možné na přání zákazníka přeorientovat z pravého na levé otevírání. Samozřejmostí je možnost vybaveních přikládacích dvířek rámečkem o zástavbové hloubce 250mm. Tato zástavbová hloubka se dá dle dispozic stavby měnit.

Součástí krbové vložky je čistící otvor výměníku, opatřený zaslepovací krytkou, který je situovaný směrem k přikládacím dvířkům. Přes něj je možno komfortně vyčistit výměník z technické místnosti. Variantou je doplnění z pohledové strany technické místnosti o revizní dvířka 025 W 01/02 BD.

KV025W-02-BD_zadni-pohled

KV025W-02-BD_zadni-pohled zdroj: ROMOTOP spol. s r.o.

Exponované části vložky jsou vyrobeny ze speciální oceli COR-TEN, která zabraňuje možnému prorezivění, díky speciální vrstvě na povrchu. Díky tomu je výrazně prodloužená životnost vložky.

Součástí krbové vložky je zakomponována vychlazovací smyčka. V příbalu nalezne zákazník dochlazovací a odvzdušňovací ventil a kartáč na čištění výměníku.

Zdroj:PR článek firmy Romotop spol. s.r.o.

ROMOTOP spol. s r.o.
Evropský výrobce krbových kamen a krbových vložek
Komenského 325
742 01 Suchdol nad Odrou
tel.: +420 556 770 975
tel.: +420 556 770 980
e-mail: info@romotop.cz
projekty@romotop.cz
www.romotop.cz

Kategorie: Vytápění
Tagy: Krbová vložka rohová Krbová vložka s teplovodním výměníkem Teplovodní krbová vložka Teplovodní krbová vložka vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze