Zdroj: Zehnder

Vybrat ten správný systém větrání není snadné. Tyto důvody hrají roli

15. 06. 2021 Sdílet

V této době, kdy v čase karantén a většího podílu práce z domova trávíme více času v interiéru, je podstatné sledovat kvalitu vnitřního prostředí. Díky systémům komfortního větrání s rekuperací tepla od společnosti Zehnder můžeme mít doma lepší podmínky – čistý vzduch i optimální vlhkost, a to bez zvýšených nákladů na vytápění.

Při pobytu v nově postavených či zrekonstruovaných budovách, které jsou velmi dobře vzduchotěsně uzavřeny, nedochází k takové přirozené výměně vzduchu, jako bychom si přáli. Plnohodnotným řešením je pak využití větracích systémů, které poskytují zdravou, komfortní a energeticky účinnou alternativu k větrání okny. Pomocí řízené obnovy vzduchu zajišťují vysokou a očekávanou kvalitu vnitřního prostředí.

Řízené větrání

Společnost Zehnder dodává ucelený systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Sladěné, snadno kombinovatelné prvky umožňují kvalitní instalaci pro maximální spokojenost zákazníků. Zdroj: Zehnder

Větrání je komplexní systém

Nabízet správné komponenty pro systém větrání, který vždy funguje, vyžaduje velké zkušenosti. Je důležité, aby jednotlivé součásti na sebe plynule navazovaly a byly tak využity všechny vlastnosti systému pro maximalizaci uživatelského komfortu, ale i vlastního výkonu. Zjistěte, co nabízí léty prověřené systémy Zehnder.

Větrací jednotka

Jedině volbou kvalitních větracích jednotek i rozvodů vzduchu získá zákazník ve svém rodinném domě to, co od systému větrání očekává = neustále čerstvý čistý vzduch. Zdroj: Zehnder

Jaké přednosti přináší Zehnder? 

1. Tradice a kompletní systém. Švýcarská společnost Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty s tradicí již od r. 1968. Zehnder nedodává pouze dílčí komponenty, ale velmi dobře vyladěný systém, jehož každá součást nabízí vysokou kvalitu. 

2. Kvalita ventilačních jednotek: Větrací jednotky Zehnder přesvědčují prvotřídním provedením, maximální energetickou účinností, nízkou spotřebou a výjimečně tichým provozem. Dosahují až 95% účinnosti rekuperace tepla. Jednotky splňují nejpřísnější energetické standardy, jejich provoz je bezstarostný, stačí jen výměna filtrů. 

3. Optimalizace vlhkosti. Větrací jednotky Zehnder jsou k dodání s unikátním entalpickým výměníkem, který díky speciálním membránám dokáže z odváděného vzduchu předávat do přiváděného vzduchu nejen teplo, ale až 73% vlhkosti. Tím výrazně snižuje riziko vysoušení vzduchu, zmenšuje starost o zamrzání výměníku. Patentovaná vrstva Microban® zajišťuje vysokou účinnost rekuperace a přenos čerstvého vzduchu bez pachů, nečistot, mikrobů a plísní.

4. Zdraví především! Originální filtry Zehnder splňují nejpřísnější kritéria normy „ISO ePM1″. Zabraňují vdechování těch nejmenších částic a tím významně přispívají k lidskému zdraví. Jsou výjimečně těsné, mají extra velkou plochu a výjimečnou stabilitu. Zabezpečují vysokou účinnost větracího systému a perfektní vnitřní klima.

5. Vysoce hygienické rozvody. Na rozdíl od větrací jednotky se rozvody zabudovávají do stavby a po jejich instalaci již k nim není přístup nebo jen velmi omezený. Proto je nutné rozvodům vzduchu věnovat velkou pozornost. Antibakteriální a antistatický povrch Clinside, s certifikací od uznávaného německého institutu, je vybavený hladkou vnitřní vrstvou, což výrazně snižuje usazování prachu a zajišťuje čistý a hygienický provoz. „Hvězdicovitě“ navržené rozvody vzduchu umožňují i po letech provozu snadné a důkladné čištění.

6. Žádný průvan, moderní vzhled v interiéru. Designové mřížky a ventily Zehnder se hodí do jakéhokoliv interiéru. Nové ploché ventily ComfoValve Luna díky své inovativní konstrukci s využitím tzv. Coandova efektu zajišťují extrémně tiché proudění vzduchu bez průvanu. 

7. Pro každý rozpočet. Zehnder nabízí širokou paletu výrobků a individuálních řešení vhodných pro každý rozpočet. Od větracích jednotek s jednoduchým ovládáním za příznivou cenu, až po zařízení představující technologickou špičku s inteligentním ovládáním. Stavebnicový systém umožňuje časově méně náročnou instalaci a tím šetří peníze zákazníků. 

8. Nejdelší záruka. Na všechny prvky komfortního větrání Zehnder můžete získat prodlouženou záruku 5 let – a to bez cenového navýšení. Přidaná hodnota, která se vám vyplatí stejně jako poskytovaný záruční a pozáruční servis.

9. Vyžádejte si bezplatný návrh větrání. Specialisté firmy Zehnder navrhnou ten nejvhodnější systém větrání pro váš dům nebo byt dle platných norem vč. cenové nabídky s položkovým rozpočtem. Máte také možnost získat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

10. Montáž a podpora. Zehnder nabízí špičkový servis před i po instalaci – poradenství před montáží včetně obhlídky přímo na stavbě, kvalitní instalaci a správné uvedení do provozu a vyregulování větracího systému použitím profesionálních přístrojů, záruční a pozáruční servis a v případě potřeby důkladné čištění rozvodů vzduchu. 

Slovo závěrem

Systémy Zehnder jsou tedy jednoduché, účinné, komfortní. Zabezpečují minimální výměnu vzduchu požadovanou předpisy, snižují náklady na vytápění a po celý rok zajišťují příjemné vnitřní klima. Základem kompletních systémů Zehnder je více než 40 let zkušeností s jejich vývojem a výrobou. Vzájemně perfektně sladěné jednotlivé součásti se vyznačují maximální funkčností a dlouhou životností, proto jsou jasnou volbou pro každého, komu leží na srdci kvalita prostředí v jeho domově či zaměstnání.

Větrací jednotka v interiéri

Komfortní větrací jednotky Zehnder – řešení pro každý objekt a rozpočet. Systém komfortního větrání s možností prodloužené záruky 5 let, bez cenového navýšení. Zdroj: Zehnder

Více informací o systémech větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder

Zdroj: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: Řízené větrání systémy větrání Větrací jednotky vetrani vzdušní vlhkost
Sdílejte článek