Zdroj: Thorma

Výkonné krby THORMA

19. 10. 2021 Sdílet

Aby krb nebyl jen dekorativním doplňkem, ale i citelně snížil náklady na bydlení, měla by být účinnost co nejvyšší. Takovýmito modely jsou krby THORMA, které dosahují účinnosti až 84 %, a tak zabezpečí nízkou spotřebu dřeva a nízké emise.

Výkon krbových kamen začíná při 2,5 kW a stoupá až po 17 kW – můžete si vybrat ta, která vám vyhovují. Ohniště s možností napojení na externí přívod vzduchu zvyšují komfort a čistotu ovzduší v domácnosti. Kvalitní zpracování přinese bezstarostné používání a snadnou údržbu. Výrobky jsou navrženy tak aby splňovaly nejpřísnější emisní normy v Evropě a byly vhodné i pro nové rodinné domy. Máme širokou škálu krbových
kamen – od jednoduchých barvených nebo smaltovaných kamen přes krby bez obkladu, s keramickým obkladem nebo z přírodního kamene až po vysoce hodnotné designové exkluzivní krby, které vytvoří pocit tepla a příjemnou atmosféru domova.

Moderní keramické kamna v interiéru

Zdroj: Thorma

Elegantní akumulační krbová kamna DELIA Standard s výkonem 7,5kW jsou určená na spalování dřeva nebo briket. Ohniště je vyložené lisovaným vermikulitem, který zvyšuje teplotu hoření a zabezpečuje vysoce účinné spalování, oplach skla udržuje sklo dvířek čisté. Vysoká účinnost spalování až 84 % zabezpečí nízkou spotřebu dřeva a nízké emise. Na výběr je více barevných variant keramiky – bílá, černá lesklá nebo grafitová matná. Ti, kteří preferují přírodní materiály, si mohou zvolit výrobek s mastencovým obkladem Serpentino. Spotřebič je možné vybavit akumulačním žárobetonem, čímž se prodlouží doba sálání tepla.

Akumulační žárobeton

Pro většinu domácností je dnes vhodné při výběru krbu nebo krbových kamen zvolit možnost akumulace tepla. Akumulační prvky uvolňují teplo vzniklé při hoření postupně, čímž se prodlouží doba sálání tepla.

Betonová akumulační část kamen

Zdroj: Thorma

Výrobky si můžete zakoupit v síti našich prodejců, které najdete na internetové stránce www.thorma.sk

Zdroj: Thorma

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krbová kamna akumulační krby ekologicky kamna krby nizkoenergeticke sálavé vytápění topeni
Sdílejte článek