Reklama
Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Sen o rodinném domku uprostřed zahrady. Sen o soukromí a splněných přáních generace, která se narodila a vyrůstala mezi betonovými panely a cihelnými zdmi. Kolik takových snů se denně rodí. Kolik snů se denně mění ve skutečnost. Je dnes přeměna tohoto snu odvahou, nerozumem nebo reálnou možností? Odvážné to bylo v době, kdy se aktivizovalo

Soutěž POROTHERM DŮM BRICK AWARD 2011–2012 vyhlášena

Soutěž POROTHERM DŮM BRICK AWARD 2011–2012 vyhlášena

Dne 6. dubna 2011 byl pod názvem POROTHERM DŮM BRICK AWARD 2011–2012 vyhlášen 13. ročník veřejné anonymní soutěže architektonických studií POROTHERM DŮM na téma Energeticky efektivní dům se skládanou střechou a 7. ročník přehlídkové neanonymní jednokolové soutěže realizovaných staveb Cihla v 21. století.

Wienerberger připravuje na IBF Brno velké překvapení

Wienerberger připravuje na IBF Brno velké překvapení

S doslova revoluční novinkou se bude na mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno, který probíhá od 12. do 16. dubna, prezentovat společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. Vedení společnosti však zatím neprozradilo, oč se bude jednat. Zájemci o naprosto převratný zdicí materiál by se tak měli na IBF do Brna určitě vydat. Expozice bude umístěna v hale A2 ve stánk uč. 033.

Sluneční experiment

Sluneční experiment

Tak za tímto domem jsme se táhli tolik kilometrů, myslela jsem si při vystupování z mikrobusu. Celou cestu nám nízké zimní mraky visely téměř až za krk, a abychom měli tlakovou níži v plné parádě, u Vídně začalo mrholit. Na představení domu se sluncem ve jméně si tedy naši hostitelé mohli vybrat i lepší dobu… Potřebuji kávu! Asi dva kroky za vstupními dveřmi jsem však Sluneční dům v duchu požádala o odpuštění. Udělal na mne dojem. A rozhodně nejen vůní kávy…

Nízkoenergeticky a nízkonákladově zároveň

o jarním rozšíření sortimentu otéměř tři desítky pasivních domů přichází společnost ELK sdalší inovací své nabídky. Od září 2010 si mohou zájemci, kteří hledají menší přízemní nízkoenergetický acenově přijatelný dům, vybrat ze čtyř nových typových domů ELK Praktic sužitnou plochou od 76 do 128 m2.

Nízkoenergetické rodinné domy na Arbesově ulici v Olomouci – kvalitní a zdravé bydlení

Nízkoenergetické rodinné domy na Arbesově ulici v Olomouci – kvalitní a zdravé bydlení

Stavební společnost EUROGEMA CZ, a.s. se rozhodla rozšířit své portfolio staveb o výstavbu nízkoenergetických rodinných domů v technologii dřevostaveb, ve kterých je v maximální míře uplatněn sádrovláknitý deskový materiál FERMACELL. Sádrovláknité desky FERMACELL jsou použity k opláštění obvodových a vnitřních stěn a výjimečné vlastnosti materiálu FERMACELL jsou silným důvodem pro jeho použití i na podlahy v celém domě.

Nepodceňujte řešení detailů a můžete mít pasivní dům bez zateplení

Nepodceňujte řešení detailů a můžete mít pasivní dům bez zateplení

Propracovanost typových detailů ve spojení s vhodným projektem a výbornými tepelněizolačními vlastnostmi cihel řady POROTHERM 44 EKO+ umožňuje zvládnout výstavbu pasivního rodinného domu. A to s tloušťkou zdiva pouhých 44 cm a bez nutnosti toto zdivo dále zateplovat. Jak se prokázalo, právě typové detaily řešící správné napojení stěn na základy a oken a střechy na stěny, mohou být rozhodujícím prvkem pro získání bydlení v pasivním energetickém standardu.

Jednoduchý ekonomický dům mezi stromy

Jednoduchý ekonomický dům mezi stromy

Lokalita Bosque de Mar Azul na východním pobřeží Argentiny je blízko u silnice P11, která vede podél atlantického pobřeží z hlavního města do Mar del Plata. Je to asi jen hodinka cesty autem do Madel, jak říkají domácí sedmi set tisícovému mondénnímu letovišti. Obrovské dvanáct a půl milionové Buenos Aires je daleko, téměř čtyři sta kilometrů na severozápad. Právě zde, nedaleko proslulých pláží, se trojice argentinských architektů rozhodla trávit dovolené. Uprostřed borovicového háje si postavili dům, který splývá s okolní přírodou – jednoduchý, ne drahý a nenáročný na udržování.

Dřevěná dominanta

Dřevěná dominanta

Na svažitém pozemku nedaleko Plzně vyrostl další přírůstek do rodiny „krychlovitých“. Jde o reprezentanta důstojného, s nenucenou elegancí a seriózním výrazem, který pod velmi moderní dřevěnou slupkou skrývá překvapivé artefakty z nábytkářské belle epoque.