Jsou moderní, jsou luxusní, jsou bezfalcové!

27. 09. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Řeč je o bezfalcových dveřích. Pokud ve svém bytě sázíte na moderní styl, do vašeho konceptu výborně zapadnou dveře bez falcu. Tím, že kopírují rovinu zárubně, působí jednoduše, čistě, nevšedně až luxusně.

MODERNÍ DESIGN: VŠE V JEDNÉ LINII

Součástí konstrukce bezfalcových dveří není polodrážka (neboli falc). Ať se na ně v zavřeném stavu podíváte z jakéhokoliv úhlu, nenajdete nic, čím by vyčnívaly před rovinu zárubně. A právě pro tuto jednolitou rovinu se staly tolik designově žádanými. „Jedná se o řešení otočných dveří, kdy je celé křídlo dveří vsazeno do zárubně a je s ní v zavřeném stavu v jedné rovině. Součástí kompletu je speciálně konstruovaná bezfalcová zárubeň, která oproti okolní zdi vystupuje do prostoru o 16 mm,“ říká Lumír Kozubík, hlavní manažer firmy SEPOS, předního českého prodejce interiérových dveří a zárubní s celorepublikovou sítí vzorkových prodejen.

Výběr modelů i povrchových materiálů a dekorů není pro bezfalcové dveře oproti klasickému sortimentu polodrážkových dveří nijak zúžený, můžete tedy vybírat ze standardní široké nabídky. To stejné platí samozřejmě pro výběr dekorů bezfalcové zárubně. Bytoví designéři radí dát přednost spíše jednoduchým modelům dveří a bát se nemusíte kontrastních odstínů s podlahou.

FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

SKRYTÉ PANTY NERUŠÍ JEDNOLITÝ POVRCH

Na bezfalcových dveřích nenajdete klasické viditelné závěsy (panty), které mohou být v moderně vybavených místnostech rušivým prvkem. Vzhled dveřního křídla může plně vyniknout, je totiž opatřeno speciálními skrytými závěsy. Ty jsou instalované uvnitř hrany dveří a v zavřeném stavu nejsou viditelné. „Navíc jsou seřizovatelné až ve třech směrech, což umožňuje dokonalé seřízení dveří. Při správné instalaci skryté závěsy zajistí, že dveře hladce zapadnou do zárubně a vzniklá spára mezi dveřním křídlem a zárubní je minimální a především po celém obvodu souměrná,“ dodává Lumír Kozubík.

Skryté závěsy (panty) – pohled při otevřených dveřích, FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

Skryté závěsy (panty) – pohled při otevřených dveřích, FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

S KOMFORTNÍM OVLÁDÁNÍM SE STANOU DOKONALÝMI

Vhodným doplňkem bezfalcového kompletu je magnetický zámek, díky kterému je manipulace s dveřmi velmi snadná a jejich chod tichý. Již z názvu je patrné, že zámek funguje na principu magnetu. Díky magnetu střelka při dovírání dveří vyskočí ze zámku do protiplechu a dveře jsou zajištěny proti otevření. Při otevírání dveří – stiskem kliky – zajede střelka do zámku a dveře je možné lehce otevřít. Právě pro dveře bez falcu je magnetický zámek ideální také z hlediska estetického. Protiplech je zafrézován uvnitř zárubně, takže nic nevyčnívá a neruší čisté linie, výsledkem je hladká hrana dveří.

Bezfalcové dveře osazené magnetickým zámkem, FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

Bezfalcové dveře osazené magnetickým zámkem, FOTO: SEPOS, spol. s r.o.

JSOU MODERNÍ, JSOU ODOLNÉ, MOHOU BÝT BEZFALCOVÉ

Pokud chcete být moderní a zároveň kladete důraz na kvalitu, pořiďte si bílé bezfalcové dveře s povrchovou úpravou EBC. EBC dveře jsou lakované, přesto odolné proti poškrábání a barevně stálé. V případě zaměření dveří i následné montáže se obraťte na zkušenou firmu s profesionálními montážníky. U bezfalcových dveří je velmi důležité správné usazení křídla v zárubni tak, aby vzniklá spára byla souměrná, a vy se mohli těšit z dokonalého designového prvku.

Zdroj: PR článek společnosti SEPOS, spol. s r.o.

Kategorie: Dveře do koupelny Novinky
Tagy: interierove dvere
Sdílejte článek

Diskuze