Elektro

Elektro zboží je dnes běžnou součástí našich domovů, bez kterých bychom si každodenní život ani nedovedli přestavit. Už ráno nás běžně budí elektronický budík, pouštíme rádio, televizi nebo jen hudbu. Ani v koupelně se při ranní hygieně bez elektro pomocníků neobejdeme. Používání těchto elektro produktů pokračuje i v práci či ve škole až do té doby než jdeme večer spát.
Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní
Chladničky

Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

Jak vybrat tu správnou myčku aneb co byste neměli podcenit
Elektro

Jak vybrat tu správnou myčku aneb co byste neměli podcenit

Mytí nádobí je považováno za rutinní záležitost, kterou důvěrně znají téměř všichni z nás. Obzvláště během svátků a Silvestru jsme si vrchovatých dřezů s nádobím užili více než dost. Někteří nemají s mytím nádobí problém. Velká většina z nás ho ale řadí mezi nejméně oblíbenou činnost spojenou s chodem domácnosti.

Co ohlídat při nákupu nového spotřebiče
Bílá technika

Co ohlídat při nákupu nového spotřebiče

Světoví výrobci se předhánějí v tom, kdo vyrobí úspornější spotřebič. Pro naši kapsu jedině dobře. Ale co pro přírodu? Poradíme vám, co ohlídat při nákupu nového spotřebiče, případně co brát v potaz, pokud zvažujete výměnu […]

HAIDY uvádí bezdrátové řešení moderní elektroinstalace
Elektro

HAIDY uvádí bezdrátové řešení moderní elektroinstalace

Společnost HAIDY, výrobce řešení pro inteligentní elektroinstalace HAIDY Home a HAIDY Plus, představila novou verzi svého systému HAIDY Home v bezdrátovém provedení. Jedná se o rozšíření stávajícího HAIDY Home o možnost využívat bezdrátově připojené komponenty […]

Nejen vánoční pečení
Elektro

Nejen vánoční pečení

Umíte si představit Vánoce bez vonícího cukroví a bramborového salátu? Já ne. Pečení a vaření všelijakých dobrot prostě k Vánocům neodmyslitelně patří. Užitečnými pomocníky, kteří usnadní přípravu jídel a koláčů, jsou i dobrá elektrická trouba, […]

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni
Elektro

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni

Už žádné úmorné odstraňování připečené mastnoty ze stěn trouby nebo pekáče, drátěnku a agresivní čisticí prostředky konečně můžete škrtnout z nákupního seznamu!

Moderní elektroinstalace: Komfort a bezpečnost
Elektro

Moderní elektroinstalace: Komfort a bezpečnost

Moderní elektroinstalace by měla uspokojovat větší nároky na funkčnost než pouze „vypnout“ a „zapnout“. Standardní elektroinstalace nabízí mnohem více. Jak z hlediska komfortu a úspor energií, tak po stránce bezpečnosti.

Komfort moderní kuchyně
Chladničky

Komfort moderní kuchyně

Plynové sporáky atrouby se pomalu stávají historií, stejně jako se to před nimi stalo kachlovým kamnům acihlovým pecím. Svou obtížnou údržbou alimitovanou funkčností už nejsou dále schopné konkurovat nejmodernějším elektronickým kuchyňským spotřebičům. Dnešním kuchyním totiž nejvíce sluší designově doladěné varné desky, trouby adigestoře sminimálními nároky na údržbu amaximálně pohodlné zhlediska obsluhy. Dotykové ovládání, elektronické ukazatele, přesné ovládání teploty ačasu, vaření indukční, horkovzdušné či vpáře… to všechno společně vytváří komfort moderní kuchyně.

Rozdělení je možné podle typu spotřebičů na velké a malé spotřebiče a ostatní elektro jako je elektronika nebo nářadí.

Velké elektro spotřebiče

Každá domácnost se bez velkých spotřebičů neobejde, dnešní moderní doba nepřeje dostatku času, a proto je bílé zboží každodenním pomocníkem jak v malé či velké domácnosti. Bílé zboží je pro každého synonymem bílých domácích spotřebičů. Moderní trendy těmto spotřebičů už neurčují jen klasickou bílou barvu. Ať už jde o chladničky, mrazáky či pračky jsou k dostání v různých barevných provedeních. Spotřebič by měl být funkčním, úsporným, ale také designovým prvkem každého bytu.

Elektro spotřebiče

Rozdělení:

Pračky

Můžeme je rozdělit podle různých kritérií, dle plnění, na kapacitu praní, dle rozměrů nebo spotřeby, dle hluku dle maximálních otáček, druhu ovládání. Všechny moderní pračky mají programy pro různé druhy prádla, nastavení teploty, nastavení odstředění, předpírky, odložení startu, extra máchání, délky programu, naplnění bubnu, dětské pojistky, zvukové signalizace. Rozdělujeme na pračky s horním plněním, pračky se spodním plněním a vestavené pračky.

Sušičky

PráčkaSušičky i pořizuje stále více domácností, neboť nám z bytu zmizí sušáky se stále mokrým prádlem. Pro ušetření místa lez sušičku umístit přímo na pračku. Jsou určeny k sušení různých materiálů od vlny, bavlny či hedvábí nebo krajky. Rozdělujeme na kondenzační sušičky, bubnové sušičky a pračky se sušičkou.

Myčky

Jsou nedílnou součást domácností, protože se nám postarají o špinavé nádobí. Rozdělujeme na stolní myčky, vestavěné myčky a volně stojící myčky.

Mikrovlnné trouby

Toto elektro zařízení šetří čas a peníze při úpravě pokrmů. Mohou být vybaveny grilem, s různými objemy od 13 do 40 litrů, stupni výkonů od 90 do 800 W, nastavením druhu pokrmu, systémem rozmrazování, časovačem, minutkou, ukazatelem doby přípravy a denního času, akustickou signalizací, dětskou pojistkou nebo bezpečnostní zámkem proti nežádoucímu otevření. Rozdělujeme je na vestavěné a volně stojící mikrovlnné trouby.

Sporáky

Jsou nedílnou součástí kuchyně při přípravě pokrmů. Mhou být volně stojící, které se hodí do velkých kuchyní nebo řešeny jako vestavba do kuchyňské linky. Rozděluje je na elektrické sporáky, jejich výhodou je absence přípojky na plyn. Mohou být vybaveny různými druhy varných desek od sklokeramické po indukční a druhů troub od klasické po horkovzdušnou. Mohou být vybaveny systémem grilování, dobou pečení či vaření, dětskou pojistkou. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou. Kombinované sporáky jsou určeny pro byty s přípojkou na plyn, neboť jsou vybaveny plynovou deskou. Trouby si můžeme vybrat od klasické elektrické po horkovzdušnou vybavenou i grilem. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou.

Pečící trouby

Jde o trouby samostatné, mohou být u vestavěné. Jsou vždy elektrické nebo horkovzdušné, mohou být vybaveny grilem, časovačem, samočisticím systémem. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou.

Chladničky

LedniceJsou elektro zařízení pro uchování potravin, mohou být variabilní podle objemu a množstvím uloženého prostoru potravin různých rozměrů přihrádek, zásuvek a polic.

Mrazáky

Uchovávají potravinám delší trvanlivost, mohou mít různé rozměry, mechanické nebo elektronické řízení tepoty, různé možnosti zmrazení od normálního po rychlé, různé možnosti rozmrazováním. Rozdělujeme je na šuplíkové mrazáky nebo truhlicové mrazáky.

Kombinované chladničky

Jde o kombinaci chladničky a mrazáku v jednom přístroji. Rozdělujeme je na klasické chladničky s mrazákem nebo americké chladničky, které se vyznačují velkým rozměrem, proto jsou vhodné do velkých kuchyni, jsou opatřeny dvěma protilehlými dvířky, jedny jsou ke chladničce druhé k mrazáku. Výrobník ledu s možností drtič ledu je zabudovaný přímo ve dveřích, dávkovač vody a ledu je ovládán pouhým stisknutím tlačítka. Samozřejmostí je u tohoto typu integrovaný filtr vody.

Odsavače par

Také nazývané digestoře se neobejdou v žádné kuchyni, neboť odsátí par svaření či pečení je velni důležité. Mohou být různých výkonů a designů. Obecně platí pravidlo čím větší kuchyně tím výkonnější digestoř. Rozeznáváme klasické odsavače, které se hodí do klasických kuchyní panelákového typu. Vyrábějí se i vestavné nebo komínové odsavače. Které jsou vhodné do domů, neboť odsávání je vedeno do komína a je předpoklad většího prostoru.

Varné desky

Elektrické varné desky jsou v různých provedeních sklokeramické nebo indukční, které ovšem vyžadují speciální nádobí, které vodí magnetické pole.

Ohřívače vody

Tyto elektro spotřebiče jsou hojně využívány všude tam, kde je na ohřev teplé vody nutná elektrická energie, jde o rodinné domy, chaty nebo chalupy.

Spotřebiče

Malé spotřebiče

Vysavače, žehličky

Vysavače jsou nezbytným doplňkem každé domácnosti, jsou určeny k úklidu, rozdělujeme na robotické, podlahové, ruční nebo víceúčelové. Žehličky nám pomáhají vylepšit vzhled oděvů nebo bytových doplňků. Rozdělujeme je na klasické, parní nebo žehlící systémy, jejichž součástí je i mandl.

Expressa, kávovary

Spotřebiče na přípravu kávy jsou vhodné jak pro chvilku pohody u snídaně nebo s přáteli.

Příprava surovin

Domácí spotřebiče, které jsou velkým pomocníkem při přípravě pokrmů, jako jsou kuchyňské roboty, mixéry, šlehače, kuchyňské váhy, odšťavňovače, mlýnky na maso nebo nářezové stroje.

Vaření, smažení

Tyto elektro spotřebiče jsou užitečnými pomocníky při vaření pokrmů nebo nápojů. Jde především o rychlovarné konvice, fritézy, elektrické hrnce, parní hrnce, vařiče nebo hotdogovače.

Pečení, smažení

Opět jde o užitečné pomocníky tentokrát při smažení nebo pečení. Jedná se o topinkovače, sendvičovače, elektrické gril, domácí pekárny, pečící pánve nebo stolní trouby.

Ostatní

Jde především o malé pomocníky pro úpravu zevnějšku, jako jsou různé fény, kulmy, žehličky vlasů nebo strojky na holení. Do této kategorie můžeme zařadit i sušičky ovoce nebo zvlhčovače vzduchu.

Malé spotřebiče

Foto telfony, GPS

Baterie

Baterie jsou nezbytné pro provoz elektroniky, která není připojena přímo do elektrické sítě. Jedná se především o baterie k notebookům, mobilním telefonům, baterie do spotřebičů jako jsou fotoaparáty, rádia a různé jiné elektronické zboží. Baterie mohou být jednorázové neboli primární nebo nabíjecí.

Foto

Pod tímto pojmem jde o různé digitální, klasické fotoaparáty na kinofilm. Mikroskopy, objektivy, dalekohledy, digitální foto rámečky, paměťové karty.

Telefony

Nezbytný doplněk komunikace, který může být ve formě bezdrátového nebo klasického telefonu na pevnou síť. Nebo mobilní telefony na celulární síť, kombinované telefony pro internet nebo pevnou síť tzv. VoIP telefony, různé druhy vysílaček.

GPS navigace

GPS navigace vhodné do auta nebo na cyklistické kolo.

Počítače a kancelářská technika

Jde o produkty k přenosu dat, jako jsou čtečky elektronických knih, faxy, herní zařízení, monitory, notebooky, počítače stolní nebo ve formě notebooků, tablety, tiskárny nebo webkamery.

TV, VIDEO, AUDIO

Jde o elektro, které přenáší zvuk nebo obraz jako jsou televize, přehrávač, rekordéry, hifi systémy, reprosoustavy, MP3 a MP4 přehrávače, autorádia, domácí kina, seto boxy, antiradary, videokamery, satelitní přijímače, gramofony nebo 3D technologie.

Elektro nářadí

Jde po nástroje napájené na aku systém nebo přímo do elektrické sítě jako jsou vrtačky, brusky, šroubováky, pili, pistole a ostatní nářadí.

Všechny elektro spotřebiče jsou součástí moderní domácnosti, šetří náš drahocenný čas, který při využití šech pomocníku může vhodně vynaložit do svých volnočasových aktivit nebo odpočinku.