Chef Collection přináší čerstvý styl do evropských kuchyní

10. 02. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Ve spolupráci se špičkovými kuchaři, držiteli Michelinských hvězd, vytvořil Samsung sérii domácích spotřebičů špičkové kvality ušitou na míru evropskému zákazníkovi.

Společnost Samsung Electronics Co. Ltd., představuje pomocníky speciálně navržené pro evropský trh. Chef Collection přináší funkčnost i design profesionální kuchyně do evropských domácností a pomáhá lidem rozvíjet jejich kuchařské umění.

Chef Collection byla vyvinuta ve spolupráci se Samsung Club des Chefs, první světovou kulinářskou iniciativou svého druhu založenou v roce 2013, která spojuje šéfkuchaře s Michelinskou hvězdou Michela Troisgrose, Elenu Arzak a Davida Oldaniho. Nové modely nadchnou a inspirují své uživatele jedinečným vzhledem a ještě lepším výkonem.

Evropská řada Chef Collection přináší:

• Chladničku Kitchen Fit inspirovanou profesionální technologií, která zajistí dokonalou čerstvost potravin díky špičkovému chlazení Chef Cooling™, navíc její design dokonale ladí s moderní evropskou kuchyní.
• Technologii Gourmet Vapour Technology™ s intuitivní barevnou dotykovou LCD obrazovkou a Wi-Fi.
• Stylové plameny díky technologii Virtual Flame™, které na indukční desce pomáhají uživatelům vizualizovat teplotu a umožňují tak nastavit správný stupeň pro perfektní přípravu jídla.
• Skutečný převrat ve způsobu mytí nádobí – Samsung WaterWall™ – který na rozdíl od současných myček zajistí dokonalé umytí nádobí v jakémkoli jejím místě díky výkonné síle vodní stěny

zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Preciznost hodná šéfkuchaře

Řada inspirovaná šéfkuchaři přináší několik klíčových funkcí, které pomohou uživatelům splnit si své sny a dopřát si i doma jedinečné kulinární zážitky. Chladicí technologie Precise Chef Cooling minimalizuje teplotní výkyvy. Teplota kolísá pouze v rozmezí ±0.5° C, a tím je zajištěno uchování původní chuti a textury potravin po delší čas než dříve. Chef Mode, zajišťuje, že každá ingredience je uchovávána v přesné, šéfkuchaři doporučené teplotě uvnitř chladničky. Chef Zone zase umožňuje upravit si zde teplotu potřebnou pro konkrétní pokrm, jako je např. maso nebo ryba. Kromě toho dvojí systém chlazení Twin Cooling Plus odděluje proudění vzduchu v mrazáku a chladničce, čímž je zajištěn optimální stupeň vlhkosti, a také to, že se případný zápach z jedné části nepřenáší do druhé.

Chlazení, design, harmonie

Design Kitchen fit spojuje krásu vestavné chladničky s výhodami volně stojících. Rozměry chladniček z řady RB8000 Kitchen Fit přesně korespondují s místem, které je pro ně vyčleněno v rámci kuchyňské sestavy. Spodní díl mrazáku končí přesně ve výšce pracovní plochy linky, celková výška spotřebiče pak ladí s vrchními skříňkami. Unikátní plochý povrch dveří z broušené nerez oceli s ostrými hranami naprosto splyne s kuchyňskými skříňkami a výsledkem je dokonalý soulad, který mohly dosud zajistit pouze vestavné spotřebiče. Navíc není potřeba složitá montáž, spotřebič je jednoduše zasunut na požadované místo v rámci kuchyňské linky.

Nerezová ocel, punc profesionality

Nerezový chladicí plát umístěný na zadní stěně chladničky zajišťuje dokonalé uchování potravin tak, aby zůstaly optimálně chlazené a čerstvé, zatímco nerezová marinovací miska Chef Pan může být použita i pro marinování nebo přímo pečení pokrmů. Poté je zcela nasnadě umístit ji do myčky pro maximální pohodlí.

Více prostoru a efektivita

Technologie Space Max zajišťuje o 30 % více prostoru než konvenční vestavěné chladničky díky maximálnímu ztenčení stěn. Chladničky RB8000 jsou velmi energeticky úsporné A+++, což ocení každý majitel moderní kuchyně.

Přirozená chuť a textura

Trouba ze série Chef Collection nabízí profesionální kvalitu vaření díky novým vylepšením. Technologie Gourmet Vapour™ používá horkou páru, čímž optimalizuje strukturu a chuť ingrediencí, zejména při pečení nebo smažení. Pára zahřátá na teplotu vyšší než 100° C vytváří mikroskopické kapky vodní páry, kterou konvekční ventilátor rychle a rovnoměrně rozproudí do každého rohu trouby. Díky tomuto účinnému přenosu tepla a vlhkosti je okamžitě vylepšena kvalita pokrmu, který je lahodně křupavý zvenku a měkký a šťavnatý uvnitř.

Vaření je snazší i díky barevnému 4.6 palcovému LCD dotykovému displeji. Na displeji lze ovládat celý proces vaření díky systému ikon, podobně jako na chytrém telefonu. V nabídce jsou různé přednastavené programy pro vaření, nastavení teploty, nebo třeba oblíbené a často využívané módy. Troubu Chef Collection s technologií Gourmet Vapour™ je také možné kontrolovat a ovládat na svém mobilním telefonu přes Wi-Fi. Prostřednictvím unikátní aplikace je možné kontrolovat stav vaření, měnit čas a teplotu dle potřeby. Když je předohřev, nebo vaření u konce, trouba vyšle upozornění přímo do chytrého telefonu.

Trouba ze série Chef Collection zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Trouba ze série Chef Collection zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Design, výkon, bezpečnost

Další inovací v domácím vaření je indukční varná deska série Chef Collection s technologií Virtual Flame™. Zajišťuje maximální bezpečnost a pohodlí díky dokonalé kontrole. LED kontrolky zabudované v povrchu desky ukazují teplotu každé varné zóny a znázorňují její nastavení na jeden ze 16 stupňů intenzity.

Ovládat teplotu lze také praktickým odnímatelným magnetickým knoflíkem. Když je deska zašpiněná od zbytků jídla, knoflík jednoduše odstraníte, celou plochu snadno vyčistíte a opět ho vrátíte na místo.

Deska je dostupná v šířce 80 cm a poskytuje tak dostatečný prostor pro spoustu hrnců a pánví různých tvarů.

indukční varná deska série Chef Collection s technologií Virtual Flame™. zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

indukční varná deska série Chef Collection s technologií Virtual Flame™. zdroj: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Opravdová inovace ve způsobu mytí nádobí

Myčka Samsung Chef Collection nyní přichází s převratným způsobem mytí tzv. vodní stěnou, který přináší skutečný pokrok v mytí za poslední dekády.

Lišta s tryskami se pohybuje podél celé spodní vany myčky a vytváří vodní stěnu, zatímco vertikální vodní trysky zasáhnou každý jednotlivý předmět vysokotlakým proudem vody a nádobí tak dokonale vyčistí. Na rozdíl od konvenčních myček Samsung WaterWall™ technologie dosáhne do všech čtyř rohů myčky a zajistí profesionální výsledek při každém cyklu.

Pouze s technologií WaterWall™ je možné využít tzv. zónový posilovač Zone Booster™, který se zaměří na část myčky s velmi zašpiněným nádobím s přischlými zbytky jídla a intenzivně zde působí vysokotlakým proudem vody o 15 % silnějším než normální cyklus, zatímco ve zbytku myčky jsou skleničky a talíře omývány běžným způsobem.

Myčka Samsung Chef Collection

Myčka Samsung Chef Collection

www.samsung.com/cz/home

Kategorie: Kuchyně Novinky Spotřebiče Trendy
Tagy: chladnicky domácí spotřebiče Elektro kuchyň kuchyňská linka Lednice Moderní byt Moderní domy Myčka nádobí Od partnerů sektorové kuchyně trouba Vestavná myčka Vestavné spotřebiče Vestavné trouby
Sdílejte článek

Diskuze