Izolace domu

Důležitou součástí dnešních výstaveb je i izolace domu. Izolace je především určena k ochraně domu proti vlhkosti a vodě, proti různým chemickým látkám, proti přílišnému teplu (tedy přehřívání domu) a proti chladu, a také proti hluku. Existuje několik různých typů izolace domu, její výběr závisí na typu stavby, od rozsahu izolované plochy, zda se jedná o vnitřní zateplení nebo vnější a také zda se izoluje podkroví, stěny domu nebo podlaha. V každém případě však izolace domu přináší řadu výhod a možností lepšího, pohodlnějšího a zdravějšího bydlení. Více o izolaci jednotlivých částí domu se můžete dočíst v článcích našeho e-magazínu o bydlení HOME.
9 zásad nízkoenergetického domu
Izolace domu

9 zásad nízkoenergetického domu

Aby nízkoenergetický dům splňoval potřebné parametry a nabídl svým obyvatelům komfortní život, je potřebné dodržet určité zásady. Pojďte se spolu s námi podívat, co při jeho výstavbě není vhodné rozhodně podcenit.

Izolace pasivních a nízkoenergetických domů
Izolace domu

Izolace pasivních a nízkoenergetických domů

Lidé chtějí bydlet ekonomicky, tedy nízkoenergeticky a s předpokladem, že nízký odpočet za celoroční spotřebu energie jim postupně vynahradí náklady spojené s náročnější stavbou rodinného domu.