Zdroj: Bosch

Klimatizace aneb tepelné čerpadlo vzduch/vzduch od značky Bosch. Ideální teplota po celý rok. V létě chladí a v zimě topí

10. 05. 2022 Sdílet

Znáte ten pocit, kdy přijdete v horkém létě po dlouhém dni domů, dáte si nohy na stůl a uděláte si pohodlí? Perfektní představa. Realita je ale taková, že doma máte stejně nesnesitelné vedro jako venku. Přitom klimatizace v autě je dnes již naprostý standard. Tak proč si stejné pohodlí nedopřát i tam, kde trávíte mnohem více času?

Věděli jste, že…

  • klimatizace nejen chladí, ale umí i vytápět?
  • dle potřeby umí zvlhčit či naopak odvlhčit vzduch v domácnosti?
  • umí účinně odstranit nežádoucí látky ze vzduchu (např. bakterie, viry nebo plísně)?
  • klimatizace je vlastně tepelné čerpadlo (vzduch/vzduch), na které lze čerpat dotace?

Jaké jsou výhody moderní klimatizace?

  • ekonomický provoz díky vysoké energetické účinnosti
  • malé rozměry
  • velmi tichý provoz
  • možnost ovládání přes aplikaci odkudkoliv a kdykoliv
  • cenově dostupné modely
  • elegantní design v několika barevných provedeních
klimatické systemy

Zdroj: Bosch

Nákup klimatizace: která klimatizace je nejlepší?

U klimatizovaného prostoru by se v prvé řadě měla určit velikost plochy, kterou je třeba pokrýt – ta ovlivňuje výběr výkonu klimatizace. Důležitý je také způsob propojení mezi vnitřní jednotkou/jednotkami a venkovní jednotkou. Pokud počítáme, že klimatizace bude obsluhovat více místností (obývací pokoj s jídelnou, ložnice, pracovna atd.), vyplatí se použít tzv. multi split zařízení (jedna venkovní jednotka v kombinaci s až 5 vnitřními jednotkami). V případě chlazení jedné místnosti stačí tzv. varianta single split (jedna venkovní jednotka s jednou vnitřní). Situaci, kde máme obývací pokoj spojený např. s jídelnou a chodbou, pokryje taktéž single split řešení s jednou vnitřní jednotkou. V tomto případě je ale potřeba zohlednit celý prostor a zvolit dostatečný výkon.

Žena čte v křesle

Zdroj: Bosch

POZOR NA LEVNÁ ŘEŠENÍ

Levné vzduchové „klimatizace“ fungují na principu chlazení odpařováním, který ještě zvyšuje již tak vysokou vlhkost v místnosti. Stejného efektu dosáhnete pověšením vlhkého hadříku před standardní ventilátor. To se ale v žádném případě nedá srovnat se skutečnou klimatizací.

Čistý a zdravý vzduch

Moderní klimatizace prostory nejen ochlazují či vytápí, ale také filtrují vzduch a regulují vlhkost. Předejdete tak vlhkým zdem a tvorbě plísní a uděláte něco dobrého nejen pro svůj byt či dům, ale i pro své zdraví. Plasmaclusterový ionizátor využívá působení kladných a záporných iontů a vysoce účinně odstraňuje nežádoucí látky, jako jsou bakterie, viry nebo plísně ze vzduchu. Nepříjemnému průvanu lze předejít díky využití Coandova efektu, kdy je chladný vzduch směřován ke stropu, a naopak teplý vzduch řízeně veden k podlaze.

Muž drží dítě a tablet

Zdroj: Bosch

Správná volba

Pokud stále ještě váháte, zda právě pro vás je klimatizace vhodná a zda ji využijete, tak nemusíte. V nabídce společnosti Bosch Termotechnika naleznete mimořádně efektivní a snadno instalovatelné klimatizační jednotky v provedení single split ve výkonových řadách od 2,6 do 7,0 kW. Samozřejmostí je inovativní reverzibilní technologie, díky které dokáže v létě chladit a v chladnějším období naopak vytápět. Milovníci designu ocení elegantní vnější jednotku a několik barevných variant u jednotky vnitřní.

Klimatizační jednotky Bosch Climate Class 8000i

Zdroj: Bosch

Klimatizace Bosch je možné ovládat pomocí klasického dálkové ovladače nebo pomocí aplikace HomeCom Easy, která je zdarma ke stažení pro Android i iOS. Aplikace vám kdykoliv poskytne dokonalý přehled o venkovní nebo pokojové teplotě, provozním režimu, spotřebě energie a či případném nestandardním provozním stavu. Stejnou aplikaci můžete navíc využít i pro ostatní spotřebiče značky Bosch pro vytápění a přípravu teplé vody, např. kotle a tepelná čerpadla.

Zdroj: PR článek společnosti Bosch Termotechnika, www.bosch-klimatizace.cz

Kategorie: Klimatizace Vytápění
Tagy: klimatizace do bytu klimatizace do domu Klimatizační jednotka tepelná čerpadla zdrave bydleni
Sdílejte článek