Kuchyňské židle

Kuchyňské židle Protože v kuchyni většinou trávíme nejvíce času, kuchyňské židle by měly být kvalitní a pohodlné. Kuchyňské židle k jídelnímu stolu, ke kuchyňské ostrůvku, nebo barovému pultu bývají různé. Důležitá je výška židle, sedák a opěradlo. Kuchyňské židle by měly být ideálně bez područek a optimální šířka sedáku je 45 cm. Při výběru židlí do kuchyně dbejte na dostatečný prostor u stolu. Výška židle od země k sedáku by měla odpovídat délce nohy, tj. od kolena k patě tak, aby se při sezení obě chodidla celou délkou dotýkala země. Opěradlo kuchyňské židle je většinou rozhodující podle velikosti místnosti – kuchyně nebo jídelny. U menších místností je lepší zvolit kuchyňské židle s nižším opěradlem a ve větších samozřejmě s vyšším. Výše opěradla by vám při sezení měla sahat přibližně po lopatky. O tom, jak si zařídit kuchyň, jaké zvolit kuchyňské židle a stoly, případně jiné rady a nápady pro pěkné bydlení najdete v našich článcích.
Inspirujte se nejnovějšími trendy v designu kuchyní
Kuchyně

Inspirujte se nejnovějšími trendy v designu kuchyní

Nové trendy v designu kuchyní mění chápání kuchyně jako prostoru pro přípravu jídla. Aktuální je pohled na kuchyň jako společenský prostor, který nemá jasné hranice ani jednoznačnou funkci, zřejmou na první pohled.

Kuchyně jako z říše divů. Nechte se inspirovat!
Černá kuchyně

Kuchyně jako z říše divů. Nechte se inspirovat!

Rafinované skříně na nádobí, příborníky, pohádkové police jako plážové převlékárny i bar v podobě zrecyklovaného armádního kanystru z druhé světové války. To všechno bylo možné vidět na milánském výstavišti. Nechte se inspirovat!

Malá kuchyň – velká výzva
Jídelní sety

Malá kuchyň – velká výzva

Jak dostat vše potřebné do příliš malé kuchyně? Tento problém je dobře známý mnoha českým domácnostem. Co doporučili udělat s kuchyní jako nudle mladí architekti? Podívejte se!