Kuchyňské židle

Protože v kuchyni většinou trávíme nejvíce času, kuchyňské židle by měly být kvalitní a pohodlné. Kuchyňské židle k jídelnímu stolu, ke kuchyňské ostrůvku, nebo barovému pultu bývají různé. Důležitá je výška židle, sedák a opěradlo. Kuchyňské židle by měly být ideálně bez područek a optimální šířka sedáku je 45 cm. Při výběru židlí do kuchyně dbejte na dostatečný prostor u stolu. Výška židle od země k sedáku by měla odpovídat délce nohy, tj. od kolena k patě tak, aby se při sezení obě chodidla celou délkou dotýkala země. Opěradlo kuchyňské židle je většinou rozhodující podle velikosti místnosti – kuchyně nebo jídelny. U menších místností je lepší zvolit kuchyňské židle s nižším opěradlem a ve větších samozřejmě s vyšším. Výše opěradla by vám při sezení měla sahat přibližně po lopatky.

O tom, jak si zařídit kuchyň, jaké zvolit kuchyňské židle a stoly, případně jiné rady a nápady pro pěkné bydlení najdete v našich článcích.

Reklama
Kuchyně jako z říše divů. Nechte se inspirovat!

Kuchyně jako z říše divů. Nechte se inspirovat!

Rafinované skříně na nádobí, příborníky, pohádkové police jako plážové převlékárny i bar v podobě zrecyklovaného armádního kanystru z druhé světové války. To všechno bylo možné vidět na milánském výstavišti. Nechte se inspirovat!