Atraktivní zdroj tepla pro Vaši domácnost

Atraktivní zdroj tepla pro Vaši domácnost

30. 11. 2018 Sdílet

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu tak již nemusí být, Vás jistě přesvědčí firma Romotop, která Vám přináší na tomto poli celou řadu řešení.

V dnešní době kdy se u moderních domů rapidně snižuje potřeba energie na vytápění, bylo třeba reagovat na požadavky zákazníků. Proto firma Romotop zařadila do svého portfolia akumulační krbová kamna Laredo Akum, Evora Akum, Lugo Akum.

FOTO Romotop

FOTO Romotop

Běžná krbová kamna dodávají do svého okolí krátce po zátopu a přikládce vysoký tepelný výkon, což u nízkoenergetických a pasivních domů může způsobit přetopení a s tím spojenou nepohodu a naopak po dohoření jejich teplota rychle klesá. Z tohoto důvodu jsou nad topeništěm umístěny akumulační tvarovky, které jsou schopny během topení pojímat do sebe vyzářené teplo z procesu hoření. Akumulační tvarovky ve spojení se špičkovou konstrukcí krbový kamen Vám dokáží předávat teplo do prostoru až 8 hodin po dohoření plamene.

Současné výstavbě dominují objekty nízkoenergetického nebo pasivního standardu, proto je nevyhnutelné zohlednit potřebu tepla na vytápění těchto objektů. Krbová kamna Laredo dokáží díky propracované konstrukci a za použití nejmodernějších technologií, regulovat tepelný výkon již od 2,5kW. Nepochybně velmi cennou devízou u modelu Laredo Akum jsou akumulační prvky umístěné nad topeništěm, do nichž se během topení ukládá energie, která je schopná sálat ve formě tepla mnoho hodin po vyhasnutí plamene v topeništi. Celoprosklená dvířka s designovou klikou udělají z krbových kamen Laredo dominantu každého domu.

FOTO Romotop

FOTO Romotop

Dalšími krbovými kamny firmy Romotop jsou Lugo Akum s akumulací. Speciální akumulační tvarovky Romotop jsou umístěny na zadní straně kamen a v prostoru nad spalovací komorou. Při účinnosti 80% dosahuje regulovatelný výkon hodnot 3-7,7 kW, což znásobuje variabilitu užití těchto kamen. Uživatelská přívětivost je tvořena například jediným ovladačem vzduchu, kterým lze ovládat oba přívody vzduchu. Estetické nároky zákazníka jistě uspokojí výběr z variant – plechové, s pískovcem, s kamenem a samozřejmě s oblíbenou keramikou, dodávanou opět ve třiceti možných glazurách.

FOTO Romotop

FOTO Romotop

Poslední akumulační kamna a zároveň novinkou mezi produkty firmy Romotop jsou kamna Evora Akum. Spodní hranice regulovatelného výkonu se posunula na hodnotu 2kW. Tento fakt je předurčuje pro hojné užívání jako i výše uvedené v nízkoenergetických a pasivních objektech. Aby i u těchto kamen bylo dosaženo designové neotřelosti, je možné jako i u kamen Lugo Akum opatřit korpus pískovcem, kamenem nebo keramikou.

Kategorie: Novinky
Tagy: akumulační krbová kamna kamna krbova kamna vytapeni
Sdílejte článek