TaHoma® rozhraní - Z úvodní obrazovky řídíte a dohlížet na svůj propojený domov, pomocí 3 menu jednoduše ovládáte všechny funkce.

Automatizace domácnosti vám zjednoduší život. Jak na to?

19. 08. 2015
Diskuze (3)
Sdílet

Představte si domov, který se chová podle vašeho životního rytmu a potřeb a samočinně vám zajišťuje pohodlí, bezpečí, úsporu energie i zábavu. Jinými slovy se chová inteligentně, a to podle detailních scénářů, které si zvolíte vy sami a které můžete sami snadno upravovat či podmiňovat počasím, aktivitami vaší rodiny či žádanou spotřebou energie.

Nejlepší na tom je, že si to nemusíte jen představovat, protože přesně tohle – automatizace domácnosti v rukou koncového uživatele – je největší výhoda systému TaHoma, který vyvinula společnost Somfy, světová jednička v oblasti automatizace venkovního i vnitřního stínění, vjezdových bran a garážových vrat.

 TaHoma® rozhraní - Z úvodní obrazovky řídíte a dohlížet na svůj propojený domov, pomocí 3 menu jednoduše ovládáte všechny funkce.


TaHoma® rozhraní – Z úvodní obrazovky řídíte a dohlížet na svůj propojený domov, pomocí 3 menu jednoduše ovládáte všechny funkce.

Domácnost, která se o vás postará

Jak podmíněný, tzv. Smart scénář, může vypadat? V letních dnech se žaluzie či rolety automaticky spustí, jakmile čidla teploty překročí nastavenou teplotu. Tím efektivně zabrání přehřátí interiéru a nutnosti užívat klimatizaci. A naopak – když je uvnitř zima a venku svítí sluníčko, systém sám otevře rolety tak, aby sluneční paprsky místnost ohřály. Zařízení vaší domácnosti zkrátka díky inteligentním čidlům automaticky reaguje na změny počasí a tím vám šetří energii, peníze i čas, protože už nemusíte myslet na to, zda jste zatáhli žaluzie nebo zavřeli okno – inteligentní domácnost to automaticky udělá za vás.

Zařízení propojitelné se systémem TaHoma®

Zařízení propojitelné se systémem TaHoma®

Větší bezpečí

Nespornou výhodou je u systému TaHoma od Somfy i funkce zpětné vazby, to znamená, že jste o provedení požadovaného úkonu (například stažení žaluzií, zavření garážových vrat a zhasnutí světel) informováni a máte tak jistotu, že je vše v pořádku nebo naopak rychle zjistíte, kde je problém. Kontrolovat a řídit můžete svou domácnost díky bezdrátové technologii io-Homecontrol odkudkoli, tedy i z dovolené. Tu si navíc můžete v klidu užívat i díky IP kamerám, pohybovým senzorům či senzorům otevřených dveří a oken včetně informací o stavu klik oken, které vás na případný pohyb uvnitř i vně domu okamžitě upozorní. Zloděje pak mohou odradit i scénáře simulující váš pobyt doma, kdy se vaše stínicí technika, zavlažování zahrady či světla chovají jako byste byli v domě. Ve větším bezpečí je přitom i samotná stínicí technika, a to díky větrné či otřesové automatice, která žaluzie chrání před nepříznivým počasím.

Úspora energií

Inteligentně řízená domácnost umí několika způsoby efektivně šetřit energiemi. V době, kdy nejste doma, umí například odpojit spotřebiče, které není nutné nepřetržitě napájet. Díky široké kompatibilitě s produkty různých značek pak může systém ovládat i topení a topit jen tehdy, kdy je to potřeba a kdy jste doma. Rodiče či starší lidé si pak chválí řízení osvětlení, které zajistí automatické zhasnutí v době vaší nepřítomnosti či řízení intenzity světel. V neposlední řadě stojí za zmínku ovládání tepelného čerpadla a klimatizace – to vše kdykoli, odkudkoli a prostřednictvím jednoho systému.

TaHoma® BOX – srdce inteligentního domu - Prostřednictvím připojení k internetovému routeru je v kontaktu se zabezpečeným serverem, ke kterému máte kdykoli přístup. Systém TaHoma je prvním zařízením inteligentní domácnosti, které získalo certifikát SYSS.

TaHoma® BOX – srdce inteligentního domu – Prostřednictvím připojení k internetovému routeru je v kontaktu se zabezpečeným serverem, ke kterému máte kdykoli přístup. Systém TaHoma je prvním zařízením inteligentní domácnosti, které získalo certifikát SYSS.

Uživatelský komfort

Díky svému jednoduchému ovládání je systém TaHoma vhodný skutečně pro každého bez ohledu na jeho technické znalosti – samotná instalace zabere díky přehlednému uživatelskému rozhraní a využití bezdrátové technologie v podstatě jen pár chvil. A jak to probíhá? Systém po svém spuštění okamžitě rozpozná zařízení, se kterými je kompatibilní. Ta pak ovládáte díky graficky velmi vstřícně provedené aplikaci, kterou můžete mít v počítači, tabletu i mobilu se systémy Android i iOS. Zařízení si můžete rozřadit do skupin dle funkce nebo pater vašeho domu a vytvářet denní, týdenní či podmíněné scénáře, které vám vyhovují. V personalizaci svého uživatelského rozhraní máte absolutní svobodu, a to včetně nastavení okolí domu, rozložení místností, názvů jednotlivých zařízení apod.

Autor: Michal Tichý, Home Automation Business Developer

www.somfy.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Somfy, spol. s r. o.

Kategorie: Novinky
Tagy: automatizace domacnost
Sdílejte článek

Diskuze

 • Dobrý den, zajímalo by mne, proč dát přednost systému Tahoma před Loxone. Děkuji. JS

  awakened
 • Dobrý den, tyto systémy jsou zcela odlišné jak systémem instalace, prvotním zaměřením, tak i dalšími specifiky. Hlavním rozdílem je však způsob instalace. Systém TaHoma je oproti systému Loxone založen na bezdrátové komunikaci. Z toho vychází jeho hlavní výhoda a tou je velmi snadná instalace. A to bez nutnosti zásahu do elektroinstalace, nebo jiných stavebních úprav. Jsou zde díky tomu i jistá omezení, ale jak jsem již psal, oba systémy jsou odlišné prvotním zaměřením využití.

  Více informací pro porovnání naleznete na http://www.sofmy.cz.

  S pozdravem,

  Michal Tichý

  Michal Tichý
 • Já mám doma taky bezdrátový systém od firmy Inels a můžu říct, že je to supr věc. Hlavně to, jak říkal pan Tichý, nebylo třeba cokoliv bourat nebo kopat. Zaroveň aji zapojení součástí šlo pěkně podle návodu.

  Adam